Serdecznie zapraszamy

Radio PiK

Serdecznie zapraszamy.

Kategoria: Radio PiK Opublikowano: wtorek, 10 grudzień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćSerdecznie zachęcamy wszystkich do odsłuchania w dniu dzisiejszym audycji "Regionalny Punkt Widzenia" o godz. 18:00 na antenie Radia PIK. W audycji będzie można odsłuchać wywiad przeprowadzony w naszej bibliotece w związku z tegorocznym Rankingiem Bibliotek.

Czytaj więcej: Serdecznie zapraszamy.

Regionalny Punkt Widzenia - 12 września 2019

Kategoria: Radio PiK Opublikowano: czwartek, 12 wrzesień 2019 Robert Sagan

 Czy miłością do książek można zarazić dzieci i młodzież? Zapraszamy do odsłuchania audycji nagranej przez Polskie Radio PiK.

Czytaj więcej: Regionalny Punkt Widzenia - 12 września 2019

Audycja 4 grudnia 2018

Kategoria: Radio PiK Opublikowano: środa, 05 grudzień 2018 Robert Sagan

Idą z duchem czasu. Zdobywają nowych czytelników, integrują lokalną społeczność - mowa o bibliotekach, których oblicze zmienia się w ostatnich latach na naszych oczach. Jaką rolę pełnią dziś i dlaczego muszą się zmieniać? Niedawno został opublikowany Ranking Bibliotek "Rzeczpospolitej". W tym zestawieniu na 2. miejscu biblioteka w Barcinie. 39. miejsce w skali kraju, a 2. miejsce w regionie przypadło placówce w Ciechocinku. 55. miejsce w kraju, a 3. w województwie zajęła biblioteka w Inowrocławiu.

Czytaj więcej: Audycja 4 grudnia 2018

Audycja z 9 października 2018r.

Kategoria: Radio PiK Opublikowano: środa, 10 październik 2018 Robert Sagan

Tym razem o kondycji polskiego czytelnictwa. Od dawna słyszymy głosy, że z czytelnictwem Polaków jest bardzo słabo. Statystyczny Polak czyta bardzo mało, a zaledwie 38 procent z nas czyta jedną książkę rocznie. Okazuje się jednak, że z naszym czytelnictwem na tle innych krajów Unii Europejskiej nie jest tak źle. O tym będziemy dyskutować w gronie bibliotekarzy, chwaląc się nowymi projektami tych małych instytucji kultury a także polecimy książki na jesienne wieczory. Zaprasza Magda Jasińska.

Czytaj więcej: Audycja z 9 października 2018r.

1 lipca 2018 - PiKnik w Barcinie

Kategoria: Radio PiK Opublikowano: wtorek, 10 lipiec 2018 Robert Sagan

W niedzielę lipcową radiowa ekipa "Wakacyjnego PiKniku" zatrzymała się w Barcinie, relacjonując wydarzenia wypełniające święto tej miejscowości w powiecie żnińskim. W ramach "Dni Barcina" wystąpił zespół "Big Cyc". Było kolorowo, ponieważ było można obrzucać się barwnymi proszkami. Dzieci w Barcinie mogły nauczyć się robić świece, a nurkowie korzystać ze swojego wodnego raju. Coś dla siebie otrzymali również w wakacje kinomani. Od 14.00 do 17.00 relacjonowała, Monika Siwak Waloszewska.

Czytaj więcej: 1 lipca 2018 - PiKnik w Barcinie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.