Audycja 4 grudnia 2018

Kategoria: Radio PiK Opublikowano: środa, 05 grudzień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Idą z duchem czasu. Zdobywają nowych czytelników, integrują lokalną społeczność - mowa o bibliotekach, których oblicze zmienia się w ostatnich latach na naszych oczach. Jaką rolę pełnią dziś i dlaczego muszą się zmieniać? Niedawno został opublikowany Ranking Bibliotek "Rzeczpospolitej". W tym zestawieniu na 2. miejscu biblioteka w Barcinie. 39. miejsce w skali kraju, a 2. miejsce w regionie przypadło placówce w Ciechocinku. 55. miejsce w kraju, a 3. w województwie zajęła biblioteka w Inowrocławiu.

O nowym postrzeganiu bibliotek, ale też o książkach jako najlepszym prezencie, opowiadały przedstawicielki bibliotek w regionie: Barcina, Inowrocławia i Bydgoszczy. Do wysłuchania audycji zaprasza Magda Jasińska.

Kliknij aby odsłuchać

Źródło:http://www.radiopik.pl