Serdecznie zapraszamy

Filie

Kategoria: Pozostałe Opublikowano: poniedziałek, 21 marzec 2011 Leszek Posadzy Drukuj E-mail
Biblioteka na Starówce czeka na Ciebie

Filia nr 1 Barcin znajduje się przy ul. Kościelnej 15, w starej części miasta.
Posiada ponad 15 tys. woluminów zbiorów bibliotecznych, w tym literaturę piękną dla dorosłych, dla dzieci oraz ponad 5 tys. tomów z literatury popularno-naukowej.
Zbiory są gromadzone zgodnie z zapotrzebowaniami i zainteresowaniem czytelników. Księgozbiór placówki wzbogacają również sami czytelnicy ofiarowując swoje książki.
Filia nr 1 jest placówką przyjazną dla wszystkich. Dzieci nie tylko wypożyczają książki, ale biorą również udział w spotkaniach, podczas których poznają literaturę młodzieżową – konkursy, głośne czytanie; zapoznają się z różnorodnymi technikami plastycznymi podczas warsztatów prowadzonych przez wolontariuszki Panią Jadwigę Dziurgiela i Grażynę Konarzewską – haft, malarstwo, wycinanka, Mariole Gralak – garncarstwo.
Nabyte umiejętności przydają się podczas konkursów organizowanych przez środowisko lokalne, w których aktywiści z filii biorą czynny udział zdobywając niejednokrotnie nagrody :

  • Młody Czytelnik Roku
  • gminny konkurs plastyczny „Origami”
  • konkurs na palmę i pisankę wielkanocną
  • konkurs na kartkę swiąteczną i szopkę Bożonarodzeniową.

W ramach corocznych spotkań w Środowiskowym Domu Samopomocy w Barcinie dzieci poznają radości i troski niepełnosprawnych.
W Filii trwa akcja „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, CZYTAJ I TY”– w marcu bibliotekarka czytała dzieciom bajki w świetlicy „Gąsienica” – spotkanie odbywało się pod hasłem „Przychodzi bajka do Gąsienicy” i przebiegało w miłej atmosferze.
W bibliotece można skorzystać także z oferty „Książka na telefon”, skierowanej do osób starszych i niepełnosprawnych (tel. do filii to : 052 3836407).
Pracownik Filii nr 1 Pani Anna Zielińska stara się, aby biblioteka kojarzyła się z miejscem bezpiecznego i miłego spędzenia czasu wolnego. W 2006 r. zrodził się pomysł założenia Klubu Przyjaciół Biblioteki „Woluminki”. Od maja aktyw biblioteczny „Woluminki” pomaga w pracy bibliotecznej.
Zapraszamy więc serdecznie do odwiedzenia staromiejskiej biblioteki.

05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg03.jpg

Odsłony: 50767
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.