Serdecznie zapraszamy

Moda na czytanie i żeglowanie

Kategoria: Bądź cool - czytaj Opublikowano: czwartek, 31 sierpień 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć Jednym z zaplanowanych wydarzeń w ramach projektu„ Bądź Cool- Czytaj! było spotkanie integracyjne pt. „Moda na czytanie”, które odbyło się 28.08.2017 r. Spotkanie miało charakter festynu z licznymi atrakcjami, zorganizowanego w ramach partnerstwa Biblioteki z Klubem Żeglarskim „Neptun”. Uczestnicy zostali powitani przez Dyrektora Biblioteki Grażynę Szafraniak i W-ce Prezesa Klubu Żeglarskiego „Neptun” Elżbietę Pałka. W urokliwej scenerii miejsca nad Notecią przy Stanicy Klubu Żeglarskiego rozpoczęli spotkanie od wspólnego czytania książek z wierszykami dla dzieci.

Były tańce i zabawy, okraszone muzyką. Prawdziwa atrakcja to liczne konkursy z nagrodami między innymi: „bieg z jajem” przeciąganie liny, rzut balonem wypełnionym wodą do cel, przyciągania łódeczek, z książka na głowie, wolne krzesła, ubieranie kapoka, złap węża, i slalom w workach. Najmłodsi uczestnicy festynu zaproszeni zostali do konkursu rysunkowego i prace które powstały będą wystawione w bibliotece. Prowadzące konkursy i zabawy bibliotekarki Pani Justyna Pałka i Stanisława Ciesielska zadbały o to, aby każde dziecko nie zostało pominięte i brało udział w konkursach. Do wszystkich uczestników, trafiały nagrody. Prawdziwie emocjonującą atrakcję dla uczestników festynu przygotowali Żeglarze z Prezesem Klubu Krzysztofem Pałką na czele „Rejs po Noteci”. Dzieci były pod wrażeniem i niektóre z nich pływały pierwszy raz prawdziwą motorówką. Żeglarze zadbali też o ciepły poczęstunek w formie kiełbasek z grilla, a słodycze i napoje zostały zakupione przez bibliotekę w ramach Projektu. Festyn na koniec wakacji zgromadził około 150 osób. Dodatkową atrakcją była „Noc w bibliotece”, podczas której dzieci grały w gry planszowe i rozwiązywały Quiz tematycznie związany z projektem.

Dzieci otrzymały „Torby małego pisarza”, w którym znalazły się ołówki długopisy, notatnik i kredki. W zorganizowaniu spotkania integracyjnego zaangażowani byli żeglarze, pracownicy biblioteki i wolontariusze I Wodnej Drużyny Harcerskiej z Barcina Maria Wolska i Klaudiusz Ciesielski oraz z Klubu Żeglarskiego Oskar Skowroński oraz wolontariusze biblioteczni Michalina Kozłowska, Dorota Kurek, Michalina Borus oraz Kuba Kozłowski. Dzieci na gorąco dzieliły się wrażeniami z festynu……… „To były najpiękniejsze moje wakacje……. mówiła Wiktoria, …. Jestem szczęśliwy, że popływałem prawdziwą motorówką ze sternikiem, bałem się, a było super – mówił Oliwier, …. Było bardzo, bardzo fajnie…. - opowiadała mamie Gosia.

Stanisława Ciesielska

Odsłony: 1275
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.