Warsztaty ozdabiania bombek choinkowych.

Kategoria: Imprezy Mamlicz Opublikowano: poniedziałek, 03 grudzień 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW sobotnie popołudnie 1 grudnia w Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu odbyły się warsztaty ozdabiania bombek choinkowych. Zajęcia dla dzieci prowadzone przez panie z „Warsztatów z uśmiechem” cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem procesu powstawania szklanych bombek, a także ich ozdabiania.

Uczestnicy zajęć z dużym zainteresowaniem obejrzeli film przedstawiający tajniki pracy fabryki bombek. Po części teoretycznej przyszedł czas na malowanie świątecznych ozdób farbami akrylowymi. Chętne osoby dodatkowo ozdabiały swoje bombki kolorowymi cekinami w kształcie choinek, gwiazdek i reniferów. Znaleźli się również miłośnicy użycia brokatu lub sztucznego śniegu. Na pożegnanie dzieci otrzymały dyplomy poświadczające uczestnictwo w warsztatach zdobienia bombek. Dzieci opuszczały siedzibę biblioteki nie tylko z bombkami własnoręcznie ozdobionymi ale także z szerokimi uśmiechami. Zajęcia manualne zostały zorganizowane wspólnie przez Bibliotekę Publiczną filię w Mamliczu oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

Edyta Dypolt