Serdecznie zapraszamy

Imprezy Barcin

Dom Dziennego Pobytu „Zacisze” w bibliotece

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: piątek, 24 styczeń 2020 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćJasełka to widowiska czy przedstawienia o Bożym Narodzeniu, wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, szczególnie chętnie wystawiane w okresie okołoświątecznym. Jedno z takich widowisk odbyło się w barcińskiej bibliotece 22 stycznia, a wystawili je uczestnicy zaprzyjaźnionego z biblioteką Domu Dziennego Pobytu „Zacisze” w Barcinie.

Czytaj więcej: Dom Dziennego Pobytu „Zacisze” w bibliotece

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: wtorek, 25 czerwiec 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW nocy z 21 na 22 czerwca, w letnie przesilenie, dawni Słowianie obchodzili Noc Kupały – święto witalności i płodności. Po przejęciu przez chrześcijaństwo nazywano to święto Nocą Świętojańską, która - w zmienionej formie - obchodzona jest po dziś dzień. Również w Barcinie świętuje się początek lata; w tym roku uroczystość ta odbyła się 22 czerwca, podczas wydarzenia zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin, Środowiskowy Dom Samopomocy, Miejski Dom Kultury oraz Klub Żeglarski „Neptun” w ramach partnerstwa „Tradycja- Kultura – Nowoczesność”. W imprezie wzięli też udział członkowie Stowarzyszenia Strażnicy Kurhanu ze Złotowa oraz Panie z Owocowego Ogrodu.

Czytaj więcej: NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

XVIII EDYCJA KONKURSU „BARCIN MOJE MIASTO - MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: piątek, 05 kwiecień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW kwietniu 2019 roku, wzorem lat ubiegłych, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin zorganizowano konkurs „Barcin moje Miasto – Moja Mała Ojczyzna”, którego celem jest propagowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat historii, kultury i życia społeczno-samorządowego miasta i gminy Barcin oraz powiatu żnińskiego. Tegoroczna edycja konkursu, już XVIII, odbyła się 4 kwietnia 2019 roku. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Barcina, Pan Michał Pęziak.

Czytaj więcej: XVIII EDYCJA KONKURSU „BARCIN MOJE MIASTO - MOJA MAŁA OJCZYZNA”

BARCIŃSKI PISARZ O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: czwartek, 29 listopad 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćDla kochających literaturę Barciniaków nazwisko Wojciech Burdelak z pewnością nie jest obce. Pan Wojciech, urodzony w Inowrocławiu, zamieszkały od kilkudziesięciu lat w Barcinie, jest autorem czterech powieści; 28 listopada Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin zorganizowała spotkanie autorskie z pisarzem. Na spotkaniu zjawiło się wiele osób ciekawych twórczości Pana Wojciecha, także te osoby, które miały już okazję przeczytać jedną z jego książek.

Czytaj więcej: BARCIŃSKI PISARZ O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

JAK KIEJSIŚ NASZE BABUSIE I DZIADZIUSIE GODALI

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: piątek, 23 listopad 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćListopad w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin od 10 już lat kojarzy się z gwarą pałucką. To właśnie od tylu lat barcińska książnica organizuje konkurs powiatowy pod nazwą „Gwara Pałucka – Ocalić od zapomnienia” ; początkowo rywalizacja rozgrywała się na poziomie gminnym, by po jakimś czasie przejść na poziom powiatowy. W tym roku konkurs odbył się w dniach 21-22 listopada. Pierwszego dnia w szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klas I-III oraz IV-VI, drugiego zaś ich starsi koledzy z klas VII i VIII, także gimnazjaliści; tego dnia rywalizowały również osoby zaliczone do kategorii Open, czyli uczniowie szkół średnich oraz dorośli. W tegorocznym konkursie wzięło udział 51 uczestników: 33 w dniu pierwszym oraz 18 w dniu drugim. Reprezentowali oni szkoły: Zespół Szkół z Barcina, szkoły podstawowe – nr 1 z Barcina, także z Piechcina, Mamlicza, Januszkowa, Janowca, żnińskiej Trójki oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, I Liceum Ogólnokształcące ze Żnina, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Żnina. Dwie osoby w kategorii Open wystąpiły indywidualnie.

Czytaj więcej: JAK KIEJSIŚ NASZE BABUSIE I DZIADZIUSIE GODALI

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.