Serdecznie zapraszamy

Imprezy Barcin

BAL KARNAWAŁOWY

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: środa, 12 luty 2020 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćKarnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą. W balu zorganizowanym 11 lutego 2020 roku przez barcińską bibliotekę udział wzięły dzieci z projektu „Edukowanie przez czytanie” oraz najmłodsi czytelnicy biblioteki.

Czytaj więcej: BAL KARNAWAŁOWY

Dom Dziennego Pobytu „Zacisze” w bibliotece

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: piątek, 24 styczeń 2020 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćJasełka to widowiska czy przedstawienia o Bożym Narodzeniu, wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, szczególnie chętnie wystawiane w okresie okołoświątecznym. Jedno z takich widowisk odbyło się w barcińskiej bibliotece 22 stycznia, a wystawili je uczestnicy zaprzyjaźnionego z biblioteką Domu Dziennego Pobytu „Zacisze” w Barcinie.

Czytaj więcej: Dom Dziennego Pobytu „Zacisze” w bibliotece

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: wtorek, 25 czerwiec 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW nocy z 21 na 22 czerwca, w letnie przesilenie, dawni Słowianie obchodzili Noc Kupały – święto witalności i płodności. Po przejęciu przez chrześcijaństwo nazywano to święto Nocą Świętojańską, która - w zmienionej formie - obchodzona jest po dziś dzień. Również w Barcinie świętuje się początek lata; w tym roku uroczystość ta odbyła się 22 czerwca, podczas wydarzenia zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin, Środowiskowy Dom Samopomocy, Miejski Dom Kultury oraz Klub Żeglarski „Neptun” w ramach partnerstwa „Tradycja- Kultura – Nowoczesność”. W imprezie wzięli też udział członkowie Stowarzyszenia Strażnicy Kurhanu ze Złotowa oraz Panie z Owocowego Ogrodu.

Czytaj więcej: NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

XVIII EDYCJA KONKURSU „BARCIN MOJE MIASTO - MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: piątek, 05 kwiecień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW kwietniu 2019 roku, wzorem lat ubiegłych, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin zorganizowano konkurs „Barcin moje Miasto – Moja Mała Ojczyzna”, którego celem jest propagowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat historii, kultury i życia społeczno-samorządowego miasta i gminy Barcin oraz powiatu żnińskiego. Tegoroczna edycja konkursu, już XVIII, odbyła się 4 kwietnia 2019 roku. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Barcina, Pan Michał Pęziak.

Czytaj więcej: XVIII EDYCJA KONKURSU „BARCIN MOJE MIASTO - MOJA MAŁA OJCZYZNA”

BARCIŃSKI PISARZ O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

Kategoria: Imprezy Barcin Opublikowano: czwartek, 29 listopad 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćDla kochających literaturę Barciniaków nazwisko Wojciech Burdelak z pewnością nie jest obce. Pan Wojciech, urodzony w Inowrocławiu, zamieszkały od kilkudziesięciu lat w Barcinie, jest autorem czterech powieści; 28 listopada Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin zorganizowała spotkanie autorskie z pisarzem. Na spotkaniu zjawiło się wiele osób ciekawych twórczości Pana Wojciecha, także te osoby, które miały już okazję przeczytać jedną z jego książek.

Czytaj więcej: BARCIŃSKI PISARZ O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.