Serdecznie zapraszamy

Imprezy Filia nr 1

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr1

Kategoria: Imprezy Filia nr 1 Opublikowano: czwartek, 04 październik 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćPięciolatki z Przedszkola nr1 w Barcinie odwiedziły Bibliotekę na Starym Mieście w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki na dzień 29 września, czyli dzień urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę głośnego czytania, które pobudza wyobraźnię dziecka, stymuluje jego mózg i integruje rodzinę.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr1

Wiklina papierowa na dożynkach w Barcinie

Kategoria: Imprezy Filia nr 1 Opublikowano: piątek, 07 wrzesień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćPanie z klubu hobbystycznego pt. ”Artystyczne Pasje Czytelniczek” zaprezentowały swoje prace z wikliny papierowej na dożynkach powiatu Żnin i gminy Barcin, które odbyły się 1 września 2018 roku na rynku miejskim w Barcinie .

Czytaj więcej: Wiklina papierowa na dożynkach w Barcinie

„Artystyczne Pasje Czytelniczek” na III Festiwalu Nauki i Pasji w Barcinie

Kategoria: Imprezy Filia nr 1 Opublikowano: czwartek, 21 czerwiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć1 czerwca 2018 roku odbył się w Barcinie III Festiwal Nauki i Pasji pod hasłem „Pokaż co potrafisz”. Zorganizowany on został przez nauczycieli z Gminy Barcin i sfinansowany z budżetu Gminy w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Czytaj więcej: „Artystyczne Pasje Czytelniczek” na III Festiwalu Nauki i Pasji w Barcinie

O tym jak Maryna i Maciej razem chleb piekli, i o wspólnym pierogów lepieniu w Filii nr1

Kategoria: Imprezy Filia nr 1 Opublikowano: środa, 26 listopad 2014 Marek Przybysz

Kliknij, aby powiększyćW listopadowe popołudnie zawitał do biblioteki na Starym Mieście pan Łukasz z wydawnictwa TAKO z Torunia. Pokazał rodzicom i dzieciom, że książka to również przygoda i dobra zabawa dla każdego – małego i dużego.

Czytaj więcej: O tym jak Maryna i Maciej razem chleb piekli, i o wspólnym pierogów lepieniu w Filii nr1

Martwa natura nie tylko do malowania…

Kategoria: Imprezy Filia nr 1 Opublikowano: czwartek, 06 listopad 2014 Marek Przybysz

Kliknij, aby powiększyć

10 października gościem warsztatów plastycznych w bibliotece na Starym Mieście była pani Ewa Ciszak-Krych – lokalna malarka. Tematem spotkania była jesienna martwa natura: kasztany, jabłka, gruszki, winogrona, dynia i „czerwone lampiony” miechunki. Jest to pora roku, która dostarcza nam olbrzymią ilość odcieni czerwieni, żółci, brązów. Spotkanie rozpoczęła Marta wierszem J. Ratajczaka pt. ”Jesień”. Kompozycja znajdowała się na środku stołu więc każdy z uczestników na początku szkicował na kartce ołówkiem kompozycję którą miał przed sobą a potem przenosił na przygotowany podkład. Malowanie przebiegało w wielkim skupieniu i z dużym zaangażowaniem. Rady artystki okazały się bezcenne. 22 osoby twórczo i aktywnie spędziły jesienne popołudnie.

Czytaj więcej: Martwa natura nie tylko do malowania…

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.