Serdecznie zapraszamy

Podróże małe i duże nie tylko w literaturze

Z Anną Jaklewicz w podróż po Sudanie

Kategoria: Podróże małe i duże nie tylko w literaturze Opublikowano: czwartek, 25 kwiecień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćDnia 24.04.2019r. w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się spotkanie w ramach Klubu Podróżujących Rodzin z panią Anną Jaklewicz pt. „Indiana Jones w spódnicy. Archeologiczne podróże do Sudanu”.

Czytaj więcej: Z Anną Jaklewicz w podróż po Sudanie

ŚWIAT PSICH ZAPRZĘGÓW W OPOWIEŚCI DARII I KRZYSZTOFA NOWAKOWSKICH

Kategoria: Podróże małe i duże nie tylko w literaturze Opublikowano: czwartek, 28 czerwiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć27 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Klub Podróżujących Rodzin”. Tym razem gośćmi biblioteki byli Państwo Daria i Krzysztof Nowakowscy, którzy od kilkunastu lat zajmują się psimi zaprzęgami. Razem ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi startują w wyścigach psich zaprzęgów, organizują wyprawy za koło polarne, propagują ten mało znany sport na wykładach oraz warsztatach. Razem z nimi do biblioteki przyjechał gość specjalny – suczka Henia, która pełni rolę lidera w zaprzęgu, tzw. lead dog.

Czytaj więcej: ŚWIAT PSICH ZAPRZĘGÓW W OPOWIEŚCI DARII I KRZYSZTOFA NOWAKOWSKICH

„Prawda o Fatimie i wielkich podróżnikach Portugalii” – wykład Andrzeja Turzyńskiego wieńczący projekt „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”

Kategoria: Podróże małe i duże nie tylko w literaturze Opublikowano: środa, 13 grudzień 2017 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyćW mikołajkowy wieczór - 6.12.2017, odbyło się spotkanie kończące projekt „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze” dofinansowany w ramach programu ”Partnerstwo dla książki” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego połączone z gościnnym występem Andrzeja Turzyńskiego pt. „Prawda o Fatimie i wielkich podróżnikach Portugalii”.

Czytaj więcej: „Prawda o Fatimie i wielkich podróżnikach Portugalii” – wykład Andrzeja Turzyńskiego wieńczący...

KURS KORZYSTANIA Z RÓŻNYCH FORM KSIĄŻKI, NOWOCZESNYCH APLIKACJI…

Kategoria: Podróże małe i duże nie tylko w literaturze Opublikowano: poniedziałek, 11 grudzień 2017 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyćW piątek 3 listopada 2017 r. w piechcińskiej książnicy odbył się kurs korzystania z różnych form książki, nowoczesnych aplikacji, obsługi tabletu, smartfona, komputera celem zwiększenia dostępu do nowych technologii. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej: KURS KORZYSTANIA Z RÓŻNYCH FORM KSIĄŻKI, NOWOCZESNYCH APLIKACJI…

Autostopem przez Azję

Kategoria: Podróże małe i duże nie tylko w literaturze Opublikowano: czwartek, 07 grudzień 2017 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyćŚwiat, wbrew pozorom, jest mały i dostępny dla wszystkich. Udowodnili to Sebastian Hennig i Mateusz Matuszewski opowiadając o swoich podróżach w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie 25 października 2017 r. Młodzi podróżnicy pokazali, jak bez dużych pieniędzy, bez znajomości nastu języków i bez wielkich przygotowań można zwiedzać świat.

Czytaj więcej: Autostopem przez Azję

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.