Serdecznie zapraszamy

Drogowskaz Niepodległa

Niepodległościowy Turniej Szachowy

Kategoria: Drogowskaz Niepodległa Opublikowano: wtorek, 11 grudzień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW sobotę - 8.12.2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się Niepodległościowy Turniej Szachowy zorganizowany w ramach projektu „Drogowskaz-Niepodległa”, dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu ”Partnerstwo dla książki”. Organizatorami przedsięwzięcia oprócz biblioteki byli: Zespół Szkół w Barcinie oraz firma Imago Okna Drzwi Rolety.

Czytaj więcej: Niepodległościowy Turniej Szachowy

HISTORIA BARCINA WE WSPOMNIENIACH.. I QUIZIE

Kategoria: Drogowskaz Niepodległa Opublikowano: czwartek, 29 listopad 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć27 listopada 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zajrzyj do biblioteki powspominać”. Cykl ten realizowany jest w bibliotece od kilku lat, skupiając osoby, które chcą dzielić się z innymi swoimi wspomnieniami lub wiadomościami na temat historii naszego miasta. Listopadowe spotkanie poświęcone było dziejom Barcina w czasach II wojny światowej oraz w latach powojennych.

Czytaj więcej: HISTORIA BARCINA WE WSPOMNIENIACH.. I QUIZIE

Serdecznie zapraszamy.

Kategoria: Drogowskaz Niepodległa Opublikowano: czwartek, 22 listopad 2018 Robert Sagan

Czytaj więcej: Serdecznie zapraszamy.

O ORLĘTACH LWOWSKICH

Kategoria: Drogowskaz Niepodległa Opublikowano: czwartek, 22 listopad 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć„Przyśniła się dzieciom Polska czekana przez tyle lat, do której modlił się ojciec, za którą umierał dziad”… tymi słowami rozpoczyna się pieśń, napisana w 1919 roku przez Edwarda Słońskiego dla uczczenia Orląt Lwowskich – dzieci i młodzieży uczestniczących w walkach z Ukraińcami o Lwów w 1918 roku. Historię młodych obrońców miasta przypomniała czytelnikom biblioteki Pani Małgorzata Jarocińska, która zagościła w naszej książnicy 7 listopada. Spotkanie, zorganizowane w ramach projektu „Drogowskaz Niepodległa „ dofinansowanego ze środków ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozpoczęło obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w gminie Barcin.

Czytaj więcej: O ORLĘTACH LWOWSKICH

Serdecznie zapraszamy.

Kategoria: Drogowskaz Niepodległa Opublikowano: środa, 31 październik 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.