Serdecznie zapraszamy

BARCIN W MIĘDZYWOJNIU NA ZDJĘCIACH

Kategoria: Drogowskaz Niepodległa Opublikowano: poniedziałek, 29 październik 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin od maja bieżącego roku realizuje projekt „Drogowskaz Niepodległa”, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach projektu jest wystawa poświęcona historii Barcina w okresie Dwudziestolecia Międzywojennego. Ekspozycja została otwarta dla zwiedzających 24 października podczas promocji książki Pana Marcina Frąsia.

Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt zdjęć pochodzących z okresu 1918 – 1939; fotografie pochodzą ze zbiorów działającej przy bibliotece Izby Tradycji, Narodowego Archiwum Cyfrowego, archiwum cyfrowego Polona.pl oraz zbiorów prywatnych Zenony Cesarz, Genowefy Cesarz-Tafelskiej, Hanny Czajkowskiej, Haliny Kliczkowskiej, Grażyny Kozłowskiej, Jadwigi Muszyńskiej, Janiny Prussak, Iwony Siekierki, Henryki i Stefana Skrzypczyków, Grażyny Szafraniak oraz Zbigniewa Zwierzykowskiego. Za przekazanie zdjęć serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia podzielone zostały na bloki tematyczne, pokazujące nie tylko dawny wygląd miasta i jego mieszkańców, ale także stowarzyszenia i organizacje, które działały w międzywojniu w Barcinie, życie religijne barciniaków, ich zajęcia, rozrywki oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Z fotografii spoglądają na nas kobiety, mężczyźni i dzieci, poważni i uśmiechnięci, zajęci pracą lub zażywający odpoczynku. Widzimy doskonale nam znane budynki i ulice, które w sepii starych zdjęć wyglądają nieco inaczej. Każde zdjęcie jest świadectwem codzienności dawnego Barcina, skrawkiem życia, które kiedyś toczyło się w naszym mieście. Warto przyjść do biblioteki i samemu przeżyć tę podróż w przeszłość; zapraszamy do oglądania wystawy.

PROJEKT "DROGOWSKAZ NIEPODLEGŁA" DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.

Galeria

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04

  • 05
  • 06

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 674
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.