Serdecznie zapraszamy

Warsztaty literackie z Barbarą Kosmowską

Kategoria: W Bibliotece o Wszystkim i Dla Wszystkich Opublikowano: czwartek, 14 czerwiec 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćBarbara Kosmowska, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. „Hermańce”, „Prowincja”, „Obronić królową”, „Puszka”, „Buba”, „Pozłacana rybka”, „Gobelin”, „Niebieski autobus”, „Teren prywatny” oraz wielu innych, 11 czerwca 2018 r. w piechcińskiej książnicy przeprowadziła warsztaty literackie. W zajęciach wzięli udział gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z polonistką, panią Jolantą Szywalską. Spotkanie z pisarką odbyło się w ramach projektu pn. „W bibliotece o wszystkim i dla wszystkich”. Należy podkreślić, iż przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pani Barbara Kosmowska to sympatyczna i pełna osobistego uroku osoba, która urzekła uczniów swoim poczuciem humoru opowiadając im, jak to się stało, że w ogóle zaczęła pisać, w jaki sposób powstają jej książki, co jest dla niej źródłem inspiracji twórczej oraz, jakie tematy porusza w swoich powieściach. Na uwagę zasługuje fakt, iż kilka z nich zdobyło prestiżowe wyróżnienia, co z pewnością motywuje pisarkę do dalszej pracy.

Warto zauważyć, iż gimnazjaliści w trakcie warsztatów literackich doświadczyli czegoś nowego, gdyż podczas spotkania musieli przeprowadzić wywiad z autorką. Należy podkreślić, iż wykazali się kreatywnością, ponieważ zadawane przez nich pytania intrygowały panią Kosmowską.

Świetne spotkanie, w którym uczestniczyło 21 osób. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Dziękujemy.

PROJEKT "W BIBLIOTECE O WSZYSTKIM I DLA WSZYSTKICH" DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.

Galeria

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

  • 5
  • 6

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 683
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.