SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ JAX WIEŃCZĄCE PROJEKT „W BIBLIOTECE O WSZYSTKIM I DLA WSZYSTKICH”

Kategoria: W Bibliotece o Wszystkim i Dla Wszystkich Opublikowano: środa, 05 grudzień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć28 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie kończące projekt „W bibliotece o wszystkim i dla wszystkich” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury połączone ze spotkaniem autorskim z Panią Joanną Jax.

Warto podkreślić, iż podczas spotkania zainaugurowano Klub O KULTURZE SŁÓW KILKA. Mamy nadzieję, że wspólnie z czytelnikami oraz użytkownikami biblioteki będziemy spotykać się i rozmawiać na temat różnych dziedzin kultury wspominając wydarzenia, które odbyły się w piechcińskiej filii w ramach projektu „W bibliotece o wszystkim i dla wszystkich” .

Pani Joanna Jax (właściwie Pani Joanna Jakubczak) przyjechała do nas z Olsztyna. Jest autorkę SAGI VON BECKÓW, cyklu ZEMSTA I PRZEBACZENIE, także powieści „Długa droga do domu", „Syn zakonnicy” oraz wydanej we wrześniu książki pt. „Podróż do krainy umarłych” z cyklu ZANIM NADEJDZIE JUTRO. Pani Joanna zadebiutowała powieścią pt. „Dziedzictwo von Becków” w 2014 r. Warto podkreślić, iż głosami czytelników została finalistką Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Jest również laureatką Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników). Na uwagę zasługuje fakt, że autorka oprócz pisania maluje na szkle unikatową techniką warstwową oraz pasjonuje się literaturą biograficzną.

Pani Joanna w trakcie spotkania opowiedziała o swojej twórczości literackiej. Podzieliła się także cennymi refleksjami na temat życia, które również odnajdziemy w jej powieściach. Książki autorki mają sprawiać czytelnikom przyjemność, a przy okazji mają ich czegoś nauczyć. Z pewnością taką właśnie funkcję pełnią, ponieważ są one ściśle osadzone w realiach historycznych. Dlatego do napisania każdej powieści pisarka musi przygotować się merytorycznie. Jak sama twierdzi, warto, ponieważ zdaniem czytelników uczestniczących w spotkaniach autorskich fabuła jej książek na długo pozostaje w pamięci. Bez wątpienia takie opinie mobilizują pisarkę do dalszej pracy.

Fascynujące spotkanie autorskie. Pani Joanna Jax to ciepła i otwarta osoba, z dystansem do siebie, dlatego też nawiązała świetny kontakt ze słuchaczami. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci pysznych babeczek.

PROJEKT "W BIBLIOTECE O WSZYSTKIM I DLA WSZYSTKICH" DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.

Galeria

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 799