Serdecznie zapraszamy

Wystawy Barcin

Papierowa wiklina i nie tylko…

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: czwartek, 13 luty 2020 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć„Pasja łączy pokolenia” to klub działający przy filii biblioteki w Mamliczu, powstały w 2017 roku z inicjatywy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin Filii w Mamliczu oraz Świetlicy Miejskiego Domu Kultury w Mamliczu. Powstanie klubu związane jest z warsztatami wikliny papierowej, które zorganizowano w filii w październiku 2017 roku; zajęcia poprowadziła Pani Halina Ryszka - uczestniczka warsztatów z wikliny papierowej w innej filii barcińskiej biblioteki – położonej na „starym mieście” w Barcinie. Paniom biorącym udział w warsztatach tak bardzo spodobała się ta technika, że zapragnęły rozwijać swoje umiejętności na kolejnych spotkaniach. I tak oto narodził się klub „Pasja łączy pokolenia”, który zrzesza grupę aktywnych, pełnych pasji kobiet; Panie spotykają się regularnie; w zajęciach biorą udział także ich dzieci i wnuki.

Czytaj więcej: Papierowa wiklina i nie tylko…

Wernisaż Pani Ewy Ruczyńskiej

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: piątek, 13 grudzień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćCykl wystaw „Artystyczne prezentacje” realizowany przez barcińską bibliotekę ma na celu pokazanie twórczości artystów z gminy Barcin, i nie tylko. Spotkania odbywają się najczęściej co miesiąc; każda wystawa rozpoczyna się wernisażem, podczas którego widzowie mają możliwość nie tylko podziwiania prac, ale także wysłuchania opowieści artysty o jego dziełach.

Czytaj więcej: Wernisaż Pani Ewy Ruczyńskiej

Wernisaż UTW w barcińskiej bibliotece

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: środa, 13 listopad 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćO tym, że z papieru można wykonać cuda, przekonywać nie trzeba. Materiał ten daje niesamowite możliwości, jeśli chodzi o tworzenie i kreację; z niepozornej kartki papieru można zrobić rzecz, która nie tylko może być użyteczna, ale przede wszystkim cieszyć oczy. Takie papierowe cudeńka można oglądać na prezentowanej w barcińskiej bibliotece wystawie, której wernisaż odbył się 13 listopada.

Czytaj więcej: Wernisaż UTW w barcińskiej bibliotece

MALARSKO O PAŁUKACH I NIE TYLKO

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: piątek, 23 sierpień 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćOkreślenie „człowiek renesansu” stanowi współcześnie synonim osoby o wielu zdolnościach bądź szerokich zainteresowaniach, nieobca jest jej wiedza z różnych dziedzin. Słowo to z pewnością można odnieść do Pana Andrzeja Łuczaka, mieszkańca Żnina, którego wystawę prac otwarto 21 sierpnia 2019 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin.

Czytaj więcej: MALARSKO O PAŁUKACH I NIE TYLKO

MŁODZI FOTOGRAFOWIE Z MAMLICZA

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: czwartek, 13 czerwiec 2019 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć12 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się kolejny wernisaż z cyklu „Artystyczne prezentacje”, który ma za zadanie pokazać szeroko rozumianą twórczość artystyczną i rękodzielniczą mieszkańców miasta i gminy – i nie tylko. Okazją dla czerwcowego spotkania była wystawa zdjęć członków kółka fotograficznego ze Szkoły Podstawowej w Mamliczu. Obecna na wernisażu prowadząca kółka, Pani Ewa Szczygielska, przybliżyła zebranym działalność grupy.

Czytaj więcej: MŁODZI FOTOGRAFOWIE Z MAMLICZA

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.