Wernisaż UTW w barcińskiej bibliotece

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: środa, 13 listopad 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćO tym, że z papieru można wykonać cuda, przekonywać nie trzeba. Materiał ten daje niesamowite możliwości, jeśli chodzi o tworzenie i kreację; z niepozornej kartki papieru można zrobić rzecz, która nie tylko może być użyteczna, ale przede wszystkim cieszyć oczy. Takie papierowe cudeńka można oglądać na prezentowanej w barcińskiej bibliotece wystawie, której wernisaż odbył się 13 listopada.

Prace prezentowane wykonane zostały w dwóch sekcjach plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Miejskim Domu Kultury w Barcinie; są to sekcja origami prowadzona przez Panią Zofię Jesionowska oraz sekcja rękodzielnicza, którą kieruje Pani Urszula Trawińska. Podczas wernisażu obie Panie w rozmowie z Panią Dyrektor biblioteki Grażyną Szafraniak opowiedziały o działalności sekcji, uczestniczkach i oczywiście – o fascynacji możliwościami papieru. Warto wiedzieć, że sekcje origami i rękodzielnicza blisko ze sobą współpracują; prace obu grup często się zazębiają i uzupełniają. Owocnej współpracy sprzyja fakt, że wiele pań uczestniczy w spotkaniach obu sekcji. Jak zaznaczyły Panie Jesionowska i Trawińska, uczestniczki zajęć są zdolne i ambitne, same proponują nowe techniki, nie boją się wyzwań. W warsztatach sekcji origami biorą udział: Halina Adamczewska, Zofia Benedyczak, Zenona Cesarz, Grażyna Czechnik, Ewa Drejas, Krystyna Gaczkowska, Grażyna Gałgańska, Halina Graczyk, Zofia Jesionowska, Kunegunda Jędykiewicz, Wiesława Kalińska, Zofia Kamińska, Danuta Konieczka, Elżbieta Kuchta, Elżbieta Mac, Ewa Majchrzak, Róża Malinowska, Urszula Nakielska, Maria Osuch, Irena Sudoł, Urszula Trawińska, Bożena wieczorek, Krystyna Wojciechowska oraz Jadwiga Wyrwas. Swoich sil w rękodziele próbują: Halina Adamczewska, Zofia Benedyczak, Zenona Cesarz, Ewa Drejas, Grażyna Gałgańska, Janina Jażdżewska, Zofia Jesionowska, Wiesława Kalińska, Zofia Kamińska, Lidia Karabin, Barbara Kosmalska, Aleksandra Kubiak, Elżbieta Kuchta, Łucja Kurczewska, Urszula Łożyńska, Elżbieta Mac, Maria Maciejewska, Ewa Majchrzak, Róża Malinowska, Bożena musiał, Urszula Nakielska, Maria Osuch, Genowefa Paliwoda, Irena Sudoł, Grażyna Śliwa, Urszula Trawińska, Bożena Wieczorek i Krystyna Wojciechowska. Wszystkim paniom gratulujemy talentu!

Uczestnicy wernisażu mogli skorzystać z umiejętności Pań, biorąc udział w krótkich warsztatach – pod czujnym okiem instruktorek wykonali serce w technice origami.

Wystawę można oglądać w czytelni biblioteki do połowy grudnia. Serdecznie zapraszamy!

Galeria z zajęć

• DSC03038