Serdecznie zapraszamy

Radio PiK

Audycja z 9 października 2018r.

Kategoria: Radio PiK Utworzono: środa, 10 październik 2018 Opublikowano: środa, 10 październik 2018 Robert Sagan

Tym razem o kondycji polskiego czytelnictwa. Od dawna słyszymy głosy, że z czytelnictwem Polaków jest bardzo słabo. Statystyczny Polak czyta bardzo mało, a zaledwie 38 procent z nas czyta jedną książkę rocznie. Okazuje się jednak, że z naszym czytelnictwem na tle innych krajów Unii Europejskiej nie jest tak źle. O tym będziemy dyskutować w gronie bibliotekarzy, chwaląc się nowymi projektami tych małych instytucji kultury a także polecimy książki na jesienne wieczory. Zaprasza Magda Jasińska.

Czytaj więcej: Audycja z 9 października 2018r.

1 lipca 2018 - PiKnik w Barcinie

Kategoria: Radio PiK Utworzono: wtorek, 10 lipiec 2018 Opublikowano: wtorek, 10 lipiec 2018 Robert Sagan

W niedzielę lipcową radiowa ekipa "Wakacyjnego PiKniku" zatrzymała się w Barcinie, relacjonując wydarzenia wypełniające święto tej miejscowości w powiecie żnińskim. W ramach "Dni Barcina" wystąpił zespół "Big Cyc". Było kolorowo, ponieważ było można obrzucać się barwnymi proszkami. Dzieci w Barcinie mogły nauczyć się robić świece, a nurkowie korzystać ze swojego wodnego raju. Coś dla siebie otrzymali również w wakacje kinomani. Od 14.00 do 17.00 relacjonowała, Monika Siwak Waloszewska.

Czytaj więcej: 1 lipca 2018 - PiKnik w Barcinie

Regionalny Punkt Widzenia - Radio PIK

Kategoria: Radio PiK Utworzono: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 Opublikowano: poniedziałek, 04 czerwiec 2018 Robert Sagan

8 maja to dzień bibliotekarzy i bibliotek. W Regionalnym Punkcie Widzenia będziemy gościć bibliotekarzy z regionu. Porozmawiamy o sensie istnienia bibliotek, kto je odwiedza, jaką ofertę przygotowują? Jak biblioteki zmieniły się w czasach, gdy króluje internet? 8 maja to często dzień bez kar w bibliotekach...

Czytaj więcej: Regionalny Punkt Widzenia - Radio PIK

Regionalny Punkt Widzenia - Radio PIK

Kategoria: Radio PiK Utworzono: piątek, 02 luty 2018 Opublikowano: piątek, 02 luty 2018 Robert Sagan

Ponownie zastanowimy się czy książki, czytelnictwo czy domowe biblioteki to już przeżytek? Coroczne badania czytelnictwa pokazują, że może być jedynie gorzej! Biblioteka to miejsce, w którym dzieci zaczynają swoją przygodę z czytaniem, a dorośli ją kontynuują. To miejsce spotkań, wydarzeń nie tylko związanych z książką... Co jeszcze można i powinno się robić w bibliotekach, żeby poprawiać wyniki czytelnictwa? W regionie mamy świetne przykłady.

Czytaj więcej: Regionalny Punkt Widzenia - Radio PIK