Nav view search

Navigation

plen

Search

Bądź cool - czytaj

Kliknij, aby powiększyćMarek Pindral, podróżnik, pisarz, tłumacz, wykładowca języka angielskiego, gościł w piechcińskiej filii bibliotecznej w środę, 20 września 2017 r. Na spotkanie pt. „Żywe lekcje geografii” w ramach projektu pn. „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze” przybyli uczniowie II i III klasy gimnazjum Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie oraz nauczyciele: pani Jolanta Szywalska i pani Barbara Mróz-Lampka.

Kliknij, aby powiększyć15 września 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin zostały rozstrzygnięte dwa konkursy: fotograficzny i literacko – czytelniczy dla dzieci. Konkurs pt. „Nietypowe zastosowanie książek” był realizowany w ramach projektu ministerialnego pt. „Bądź cool – czytaj!” finansowanego z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Materiał Video

Więcej pod adresem: Kliknij tutaj

Kliknij, aby powiększyć Jednym z zaplanowanych wydarzeń w ramach projektu„ Bądź Cool- Czytaj! było spotkanie integracyjne pt. „Moda na czytanie”, które odbyło się 28.08.2017 r. Spotkanie miało charakter festynu z licznymi atrakcjami, zorganizowanego w ramach partnerstwa Biblioteki z Klubem Żeglarskim „Neptun”. Uczestnicy zostali powitani przez Dyrektora Biblioteki Grażynę Szafraniak i W-ce Prezesa Klubu Żeglarskiego „Neptun” Elżbietę Pałka. W urokliwej scenerii miejsca nad Notecią przy Stanicy Klubu Żeglarskiego rozpoczęli spotkanie od wspólnego czytania książek z wierszykami dla dzieci.

Dodatkowe informacje