Nav view search

Navigation

plen

Search

Bądź cool - czytaj

Kliknij, aby powiększyć15 września 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin zostały rozstrzygnięte dwa konkursy: fotograficzny i literacko – czytelniczy dla dzieci. Konkurs pt. „Nietypowe zastosowanie książek” był realizowany w ramach projektu ministerialnego pt. „Bądź cool – czytaj!” finansowanego z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Materiał Video

Więcej pod adresem: Kliknij tutaj

Kliknij, aby powiększyć Jednym z zaplanowanych wydarzeń w ramach projektu„ Bądź Cool- Czytaj! było spotkanie integracyjne pt. „Moda na czytanie”, które odbyło się 28.08.2017 r. Spotkanie miało charakter festynu z licznymi atrakcjami, zorganizowanego w ramach partnerstwa Biblioteki z Klubem Żeglarskim „Neptun”. Uczestnicy zostali powitani przez Dyrektora Biblioteki Grażynę Szafraniak i W-ce Prezesa Klubu Żeglarskiego „Neptun” Elżbietę Pałka. W urokliwej scenerii miejsca nad Notecią przy Stanicy Klubu Żeglarskiego rozpoczęli spotkanie od wspólnego czytania książek z wierszykami dla dzieci.

Kliknij, aby powiększyć18 sierpnia 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się kolejne wakacyjne zajęcia pt. „Moja pierwsza półka na książki”. Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z stolarzem Panem Ewarystem Popielarzem z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Wikmar Marek Mikulski, który pokazał dzieciom jak należy z pojedynczych elementów złożyć półkę oraz jakich narzędzi należy do tego użyć. Następnie dzieci malowały, oklejały, ozdabiały naklejkami i pieczątkami podpórki i deskę z której złożyły własnoręcznie półki na książki.

Dodatkowe informacje