Serdecznie zapraszamy

Barcińska biblioteka w gronie dziesięciu najlepszych w kraju

Kategoria: Gazeta Pomorska Opublikowano: czwartek, 22 listopad 2012 Leszek Posadzy Drukuj E-mail

Do barcińskiej biblioteki przychodzą nie tylko miłośnicy słowa pisanego

Barcińska biblioteka ma powody do dumy. W rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki zajęła dziesiąte miejsce w kraju. Wyróżniono ją, jako jedyną w powiecie żnińskim.

Na koniec pani dyrektor podkreśliła. - Rozwój naszej biblioteki nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie ze strony gminy. Dlatego też ten sukces, to sukces nasz i samorządu - usłyszeliśmy. 
W uroczystości ogłoszenia wyników Rankingu Bibliotek 2012, która odbyła się w Polonia Palace Hotel w Warszawie, uczestniczyła zarówno Grażyna Szafraniak, jak i Sławomir Różański, zastępca burmistrza. 
Ale to nie wszystko. Biblioteka i jej filie organizują szereg różnego rodzaju spotkań. Są to: wystawy, pogadanki, ostatnio nawet koncerty muzyczne. Nie brakuje konkursów dla dzieci i młodzieży. 
Ci, którzy bibliotekę odwiedzają, wiedzą, że jest ich co niemiara. Na dzisiaj w placówce i jej filiach działa 5 Dyskusyjnych Klubów Książki. Młodzi czytelnicy aktywnie działają w Fan Clubie Dariusza Rekosza. - Na stałe współpracuje z nami 16 wolontariuszy - dodaje nasza rozmówczyni. Padły też pytania o księgozbiór. - Ja zawsze powtarzam, że książnica bez nowych pozycji to magazyn. Nowości więc zamawiam regularnie, bo to przyciąga czytelników. Ci korzystają także z wielu pism branżowych, gazet, czasopism. Do dyspozycji są także komputery. 
Szefowa książnicy musiała podać wiele szczegółowych informacji. Każda była punktowana. - Obok pytań o powierzchnię placówki, pojawiły się także te dotyczące organizowanych przez nas przedsięwzięć - oświadczyła pani Grażyna. 
To druga edycja przedsięwzięcia. Ranking bibliotek 2012, powstał na podstawie danych z GUS i ankiety, która trafiła do Grażyny Szafraniak, szefowej placówki (więcej na temat rankingu piszemy także na str. 5 "Pomorskiej").

Źródło: Gazeta pomorska

Odsłony: 820
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok