Kategoria: Imprezy Mamlicz Utworzono: środa, 21 luty 2018 Opublikowano: środa, 21 luty 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW dniu 20 lutego na uczestników feryjnych zajęć organizowanych wspólnie przez Bibliotekę Publiczną filia Mamlicz i Świetlicę MDK w Mamliczu czekało wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęto warsztatami kulinarnymi, które poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mamliczu.

W drugiej części feryjnego spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych „Zimowe inspiracje” prowadzonych przez panią Joannę Rucińską i Edytę Dypolt. Korzystając ze słonecznej pogody wyruszyli na świeże powietrze, aby nazbierać gałązki potrzebne do wykonania małych miotełek-rekwizytu potrzebnego bałwankowi. Po powrocie do świetlicy ostro zabrali się do pracy, dzięki czemu stworzyli śliczne bałwanki z filcu. Zimowym bałwankom dodatkowo dodały uroku kolorowe czapeczki z szalikami oraz oczywiście małe miotełki z zebranych wcześniej gałązek. Gdy wielkimi krokami zbliżał się koniec wtorkowych zajęć, każdy niecierpliwie zerkał na drzwi prowadzące do świetlicowej kuchni. W końcu pojawiły się na stołach upieczone wspólnymi siłami ciasteczka. Trudno było stwierdzić, które były lepsze, te kakaowe, czy z marmoladą. Pałaszując i jedne i drugie słodkości był to raj dla naszego podniebienia, dlatego też zgodnie ogłosiliśmy kulinarny remis.

Na pożegnanie dzieci wzięły udział w losowaniu nagród niespodzianek. Ostatnie feryjne spotkanie w Mamliczu planowane jest w najbliższy piątek. Dzieci wspólnie z opiekunami pojadą do kina „Max” w Inowrocławiu na seans filmowy „Gnomy rozrabiają”.

Edyta Dypolt