Imprezy Barcin

Serdecznie zapraszamy!

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: środa, 06, czerwiec 2018 Opublikowano: wtorek, 22, maj 2018 Robert Sagan

W związku z organizowaną akcją "Noc w Bibliotece"

serdecznie zapraszamy na :

Kliknij, aby powiększyć

Czytaj więcej: Serdecznie zapraszamy!

Ministerialny Projekt „Drogowskaz – Niepodległa” zainaugurowany

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: piątek, 18, maj 2018 Opublikowano: piątek, 18, maj 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć15 maja 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie warsztatem pn. Trudne słowo „demokracja”. Piękne słowo „demokracja” rozpoczęliśmy spotkania w ramach projektu „Drogowskaz - Niepodległa”. Przedsięwzięcie dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Czytaj więcej: Ministerialny Projekt „Drogowskaz – Niepodległa” zainaugurowany

Barcin w okresie PRL

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: piątek, 18, maj 2018 Opublikowano: piątek, 18, maj 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć16 maja w czytelni biblioteki młodzi pasjonaci działający w kółku historycznym przy Zespole Szkół w Barcinie przygotowali wernisaż „Barcin w okresie PRL”. Pomysł wystawy zrodził się na wycieczce do pierwszej stolicy Polski, gdzie w Muzeum Początków Państwa Polskiego młodzież obejrzała ekspozycję „Gniezno w PRL-u”, złożoną ze zbiorów muzeum i wspomnień mieszkańców miasta. Zainspirowane przez nauczyciela historii pana Marka Kaczmarka i marzące o podróżach w czasie Justyna Kazek, Sara Wachowska, Weronika Forgiel, Weronika Kaczmarek, Zuzanna Boesche, Julia Kluczewska i Wiktoria Rożek postanowiły poznać PRL-owską codzienność w Barcinie.

Czytaj więcej: Barcin w okresie PRL

O HISTORII DZIECIŃSTWA

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: środa, 16, maj 2018 Opublikowano: środa, 16, maj 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW słoneczne popołudnie, 9 maja, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin zebrało się kilkanaście osób, aby wysłuchać prelekcji z cyklu pt. „Poprzez wieki”, poświęconemu życiu codziennemu w dawnych czasach. Tym razem prowadząca cykl Olga Gralak-Ćwikła mówiła o tym, jak dawniej wyglądało dzieciństwo i codzienność życia dzieci. Spotkanie zostało przygotowane w ramach Tygodnia Bibliotek pn.”(DO) wolność czytania”.

Czytaj więcej: O HISTORII DZIECIŃSTWA

O NIEPODLEGŁOŚCI I PATRIOTYZMIE W LITERATURZE PANI WIOLETTY PIASECKIEJ

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: piątek, 27, kwiecień 2018 Opublikowano: piątek, 27, kwiecień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć27 kwietnia 2018 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin zaprosiła uczniów klas V i klasę VII ze Szkół Podstawowych w Barcinie na spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką. Pani Wioletta jest autorką ponad 40 bajek i baśni dla dzieci, czterech sztuk teatralnych i wielu słuchowisk radiowych. Pisarka zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. „Zaczarowana kraina bajek”. Natomiast w 2001 roku po raz pierwszy ukazała się w Krakowie biografia H.CH. Andersena pt. „W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena”. Kolejnym sukcesem autorki było otrzymanie w 2004 roku honorowego wpisu w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie W 2004r. za swoją twórczość. Twórczość Pani Wioletty często jest wykorzystywana jako literatura terapeutyczna w ośrodkach szkolno-wychowawczych. Na antenach: Radia Lublin S.A., Radia Jard Białystok, Polskiego Radia Białystok, Radia Opole emitowane były słuchowiska przygotowane na podstawie baśni jej autorstwa.

Czytaj więcej: O NIEPODLEGŁOŚCI I PATRIOTYZMIE W LITERATURZE PANI WIOLETTY PIASECKIEJ