Imprezy Barcin

Z PASJĄ WARTO ŻYĆ

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: piątek, 10 sierpień 2018 Opublikowano: piątek, 10 sierpień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćW ciepłe popołudnie, 8 sierpnia, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się wydarzenie, których bohaterkami były kobiety z pasją. Był to wernisaż wystawy prac Pań z klubu „Pasja łączy pokolenia” działającym przy Filii biblioteki w Mamliczu, połączony z pokazem carvingu – rzeźbienia w owocach i warzywach w wykonaniu Pań Doroty Zwolińskiej oraz Ilony Czachorowskiej ze Stowarzyszenia „Owocowy ogród”.

Czytaj więcej: Z PASJĄ WARTO ŻYĆ

CERAMIKA I BATIK ADRIANY WITUCKIEJ W BARCIŃSKIEJ BIBLIOTECE

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: czwartek, 12 lipiec 2018 Opublikowano: czwartek, 12 lipiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć„Wspaniała kosmopolityczna artystka”, „Pani emanuje ciepłem, pięknem”, „Dziękuję za piękną opowieść” – to niektóre z wpisów w księdze pamiątkowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, które po wernisażu wystawy prac Pani Adriany Wituckiej zostawili uczestnicy spotkania. Goście byli zachwyceni otwartą osobowością artystki, jej opowieścią o sztuce (i nie tylko), i oczywiście samymi dziełami – obrazami wykonanymi techniką batiku oraz ceramiką artystyczną i użytkową. Wernisaż miał miejsce 11 lipca w bibliotecznej czytelni; wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do pierwszego tygodnia sierpnia.

Czytaj więcej: CERAMIKA I BATIK ADRIANY WITUCKIEJ W BARCIŃSKIEJ BIBLIOTECE

Spotkanie dialogowe w barcińskiej bibliotece

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: czwartek, 21 czerwiec 2018 Opublikowano: czwartek, 21 czerwiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć19 czerwca 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie dialogowe, w którym na zaproszenie Zastępcy Burmistrza Pani Lidii Kowal wzięli udział dyrektorowie, nauczyciele, uczniowie i rodzice związani z placówkami oświatowymi i edukacyjnymi z terenu gminy Barcin oraz bibliotekarze barcińskiej biblioteki. Spotkanie miało na celu zbadanie możliwości realizacji w naszej gminie projektu edukacyjnego wspomagającego rozwój kompetencji kluczowych u uczniów.

Czytaj więcej: Spotkanie dialogowe w barcińskiej bibliotece

SYMPOZJUM IM. JAKUBA WOJCIECHOWSKIEGO W 60-TĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: środa, 20 czerwiec 2018 Opublikowano: środa, 20 czerwiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć16 czerwca 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się sympozjum poświęcone pamięci Jakuba Wojciechowskiego, patrona naszej instytucji. Wydarzenia tego typu organizowane są co dwa lata; na czerwcowym spotkaniu wzorem lat ubiegłych wręczono medale im. Jakuba Wojciechowskiego za zasługi na polu szerzenia kultury, jak również wspominano postać pamietnikarza. Szczególną okazją ku spotkaniu była ponadto 60-ta rocznica śmierci Jakuba Wojciechowskiego.

Czytaj więcej: SYMPOZJUM IM. JAKUBA WOJCIECHOWSKIEGO W 60-TĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI

NOC BIBLIOTEK W BARCIŃSKIEJ KSIĄŻNICY

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: wtorek, 12 czerwiec 2018 Opublikowano: wtorek, 12 czerwiec 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćNoc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji. W 2018 roku miała miejsce IV edycja akcji, pod hasłem „Rzeczpospoczyta” i wzięło w niej udział ponad 1800 bibliotek z całej Polski – w tym Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin. Noc Bibliotek w barcińskiej książnicy miała miejsce 8 czerwca i trwała od godziny 24:00.

Czytaj więcej: NOC BIBLIOTEK W BARCIŃSKIEJ KSIĄŻNICY