Serdecznie zapraszamy

Imprezy Barcin

Spotkanie autorskie z Panią Magdą Omilianowicz.

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: piątek, 12 październik 2018 Opublikowano: piątek, 12 październik 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć10.10.2018 r. w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się w ramach cyklu ,, Klub Podróżujących Rodzin’’ spotkanie autorskie z reporterką, dziennikarką i pisarką Panią Magdą Omilianowicz..

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Panią Magdą Omilianowicz.

I spotkanie w ramach drugiej edycji akcji „Globalnie w bibliotekach” za nami

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: poniedziałek, 08 październik 2018 Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie bierze udział w drugiej edycji programu „Globalnie w bibliotekach” realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Społeczeństwa Informacyjnego. Celem Programu jest zaangażowanie społeczności bibliotek w dyskusję i refleksję nad dwoma światowymi wyzwaniami, a mianowicie problemami głodu i ubóstwa.

Czytaj więcej: I spotkanie w ramach drugiej edycji akcji „Globalnie w bibliotekach” za nami

ZOFIA STANECKA I NIEPODLEGŁOŚĆ

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: środa, 03 październik 2018 Opublikowano: środa, 03 październik 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć2 października 2018 roku gościliśmy w barcińskiej bibliotece panią Zofię Stanecką, autorkę wielu książek dla dzieci. Na spotkanie został zaproszone klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Barcinie.

Czytaj więcej: ZOFIA STANECKA I NIEPODLEGŁOŚĆ

„Zajrzyj do biblioteki powspominać …”Barcin w latach 20- tych i 30- tych.

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: piątek, 28 wrzesień 2018 Opublikowano: piątek, 28 wrzesień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć25. 09. 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie dyskusyjne z cyklu ,, Zajrzyj do biblioteki powspominać…”. Uczestnicy spotkania obejrzeli stare fotografie ilustrujące Barcin w latach 20 tych i 30 tych XX wieku.

Czytaj więcej: „Zajrzyj do biblioteki powspominać …”Barcin w latach 20- tych i 30- tych.

DZIEŃ Z ŻYCIA DAWNEJ WSI

Kategoria: Imprezy Barcin Utworzono: czwartek, 13 wrzesień 2018 Opublikowano: czwartek, 13 wrzesień 2018 Robert Sagan

Kliknij, aby powiększyć12 września 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poprzez wieki” prowadzonego przez bibliotekarkę Olgę Gralak-Ćwikłę, którego celem jest przedstawienie życia codziennego w dawnych wiekach. Po serii spotkań koncentrujących się na życiu jednostki: kobiet, mężczyzn czy dziecka nadszedł czas na tematy związane z życiem społeczności; wrześniowe spotkanie dotyczyło dawnej wsi.

Czytaj więcej: DZIEŃ Z ŻYCIA DAWNEJ WSI