Serdecznie zapraszamy

Wystawy Piechcin

Malarstwo Doroty Skrobackiej

Kategoria: Wystawy Piechcin Utworzono: środa, 23 lipiec 2014 Opublikowano: środa, 23 lipiec 2014 Marek Przybysz

Kliknij, aby powiększyćWe wtorek 10 czerwca 2014 r. w piechcińskiej bibliotece odbył się wernisaż malarstwa autorstwa Doroty Skrobackiej, mieszkanki Sadłogoszczy, która skończyła liceum o profilu artystycznym, a obecnie studiuje filologię angielską. Na uwagę zasługuje fakt, iż młoda artystka wielokrotnie brała udział w warsztatach artystycznych, w Bydgoszczy, a także Pakości.

Czytaj więcej: Malarstwo Doroty Skrobackiej

Słów kilka o wystawie rękodzieła pani Marii Harwozińskiej

Kategoria: Wystawy Piechcin Utworzono: czwartek, 02 luty 2012 Opublikowano: czwartek, 02 luty 2012 Leszek Posadzy

Od 10 stycznia 2012 roku w czytelni Filii Bibliotecznej w Piechcinie można zachwycać się rękodziełem pani Marii Harwozińskiej, członkini Klubu Seniora „Białe Zagłębie” w Piechcinie.

Czytaj więcej: Słów kilka o wystawie rękodzieła pani Marii Harwozińskiej

Wystawa ozdób świątecznych

Kategoria: Wystawy Piechcin Utworzono: czwartek, 08 grudzień 2011 Opublikowano: czwartek, 08 grudzień 2011 Leszek Posadzy

Od 6 grudnia 2011 roku w czytelni piechcińskiej biblioteki można oglądać ozdoby świąteczne w wykonane przez panie: Teresę Haręcką oraz Marię Harwozińską, które są członkiniami Klubu Seniora „Białe Zagłębie” i od ponad roku aktywnie współpracują z Biblioteką w Piechcinie.

Czytaj więcej: Wystawa ozdób świątecznych

Szlakiem oręża polskiego

Kategoria: Wystawy Piechcin Utworzono: niedziela, 04 wrzesień 2011 Opublikowano: środa, 07 wrzesień 2011 Leszek Posadzy

Od 5 września w czytelni piechcińskiej książnicy można obejrzeć wystawę pt. „Szlakiem oręża polskiego” przedstawiającą medale pamiątkowe z prywatnych zbiorów pana Czesława Michalskiego, założyciela i prezesa Piechcińskiego Bractwa Kurkowego.

Medale przedstawiają dowódców polskich, kampanie oraz bitwy jeszcze przed powstaniem państwa polskiego do zakończenia II wojny światowej. Wystawa potrwa do końca września. Serdecznie zapraszamy.  

Czytaj więcej: Szlakiem oręża polskiego

Piechcin na starej fotografii – miejsca, których już nie ma

Kategoria: Wystawy Piechcin Utworzono: czwartek, 30 czerwiec 2011 Opublikowano: środa, 20 lipiec 2011 Leszek Posadzy

Od 1 lipca w czytelni piechcińskiej biblioteki można obejrzeć wystawę pt. „Piechcin na starej fotografii – miejsca, których już nie ma”, dotyczącą historii Piechcina. Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z prywatnych zbiorów pana Czesława Michalskiego, założyciela i prezesa Piechcińskiego Bractwa Kurkowego.

Czytaj więcej: Piechcin na starej fotografii – miejsca, których już nie ma