Klub Art. Pracownia Kujawy w bibliotece.

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: poniedziałek, 12 czerwiec 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć7 czerwca 2017 roku w naszej bibliotece odbyło się otwarcie kolejnej wystawy z cyklu „Artyści Gminy Prezentują”. Tym razem podziwialiśmy ekspozycję rękodzieła Pań zrzeszonych w Klubie ART w Piechcinie.

Klub ART Pracownia Kujawy działa przy Miejskim Domu Kultury, powstał w 2012 roku. Na początku działalnością stowarzyszenia zarządzała Pani Barbara Różańska, obecnie rolę przewodniczącej pełni Pani Mirosława Tomczak. Do klubu należy 17 osób. Każda z członkiń specjalizuje się w innej dziedzinie rękodzieła artystycznego. Panie spotykają się raz w tygodniu w świetlicy w Piechcinie.

Podczas wernisażu pani Mirosława Tomczak opowiadała o działalności i osiągnięciach Klubu, o tym jak wyglądają spotkania, o jarmarkach, festynach i wystawach, na których członkinie klubu prezentują swoje prace. Przedstawiła również uczestnikom wernisażu technikę i sposób wykonania każdej z eksponowanych prac. W czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie wystawiają swoje prace panie: Anna Buzała, Teresa Haręcka, Barbara Sipińska – origami przestrzenne, Irena Ciemniak - haftowane serwetki i szydełkowe kapelusze, Kazimiera Dziubkowska – serwetki robione na drutach, Stanisława Pawelczyk – obrazy haftowane ściegiem krzyżykowym, robótki szydełkowe, Barbara Różańska – kwiaty z rajstop oraz Mirosława Tomczak – prace wykonane quilingiem i decoupagem.

Wystawę można oglądać do 15 lipca br. w godzinach otwarcia biblioteki.

Renata Grabowska

 

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG

 

Odsłony: 1141
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok