POLA WIDZENIA KSIĄŻKI

Kategoria: Wystawy Barcin Opublikowano: wtorek, 26 wrzesień 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć25 września 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin otwarto dla publiczności wystawę pt. „Pola widzenia książki”, będąca pokłosiem projektu czytelniczego o tej samej nazwie, realizowanego przez Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Projekt, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miał u celu zainteresowanie odbiorców, głównie młodych, sztuką wizualną, muzyką, historią czy architekturą, umiejscawiając jednocześnie literaturę jako oś całej akcji.

W ramach projektu odbyły się warsztaty, pokazy i spotkania, do współorganizacji których zaproszone zostały organizacje pozarządowe oraz katowickie instytucje kultury. Wystawa, którą można oglądać w barcińskiej książnicy, pozwala zapoznać się wydarzeniami, które miały miejsce w ramach projektu. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

Olga Gralak - Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg