Nav view search

plen

Inne wydarzenia

Kliknij, aby powi─Ökszy─çOsob─Ö, kt├│ra 19 wrze┼Ťnia 2017 roku zago┼Ťci┼éa w naszej bibliotece, nie da si─Ö okre┼Ťli─ç inaczej, ni┼╝ cz┼éowiek wielu pasji. Prof. Mieczys┼éaw Wojtasik, bo to o nim mowa, jest naukowcem, dzia┼éaczem ekologicznym i poet─ů ÔÇô w jednej, niezwykle sympatycznej osobie. Spotkanie w barci┼äskiej bibliotece by┼éo okazj─ů do lepszego zapoznania si─Ö z ostatni─ů z wy┼╝ej wymienionych dzia┼éalno┼Ťci prof. Wojtasika ÔÇô poezj─ů. Obecni w czytelni ksi─ů┼╝nicy go┼Ťcie mieli okazj─Ö wys┼éucha─ç kilkunastu wierszy autora z tomiku zatytu┼éowanego ÔÇŁCo jeszcze jest jasno┼Ťci─ůÔÇŁ, przeplatanych opowie┼Ťci─ů o jego tw├│rczo┼Ťci poetyckiej i dzia┼éalno┼Ťci ekologicznej.

Kliknij, aby powi─Ökszy─ç15 wrze┼Ťnia 2017 r. piechci┼äsk─ů fili─Ö odwiedzili uczniowie klasy III a ze szko┼éy podstawowej ZPS w Piechcinie wraz z wychowawc─ů, pani─ů El┼╝biet─ů Krawczyk. Trzecioklasi┼Ťci uczestniczyli w zaj─Öciach pn. ÔÇ×┼╗├│┼éw i zaj─ůc. O samodyscyplinieÔÇŁ w ramach cyklu ÔÇ×Biblioterapia dla Du┼╝ych i Ma┼éychÔÇŁ.

Kliknij, aby powi─Ökszy─çW czwartkowy poranek dzieci z Oddzia┼éu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Mamliczu wsp├│lnie z wychowawc─ů pani─ů Elwir─ů Wi┼Ťniewsk─ů oraz pani─ů Adriann─ů Czajczy┼äsk─ů odwiedzi┼éy miejscow─ů Bibliotek─Ö Publiczn─ů. Przedszkolaki z grupy ÔÇ×BiedronekÔÇŁ zapozna┼éy si─Ö z ofert─ů biblioteki, jej ksi─Ögozbiorem i warsztatami przeznaczonymi dla najm┼éodszych czytelnik├│w. Dzieciom szczeg├│lnie przypad┼éy do gustu ksi─ů┼╝eczki graj─ůce, piszcz─ůce i ha┼éasuj─ůce.

Kliknij, aby powi─Ökszy─ç13 wrze┼Ťnia w siedzibie mamlickiej ksi─ů┼╝nicy odby┼éy si─Ö zaj─Öcia ÔÇ×Zabawy z bajkowymi bohateramiÔÇŁ. Spotkanie skierowane by┼éo do najm┼éodszych czytelnik├│w. Dzieci ch─Ötnie opowiada┼éy o swoich ulubionych bohaterach. Najcz─Ö┼Ťciej s─ů to postacie z popularnych bajek, wyst─Öpuj─ůcych nie tylko w ksi─ů┼╝kach ale r├│wnie┼╝ na ekranie kin czy telewizora.

Kliknij, aby powi─Ökszy─ç13 wrze┼Ťnia 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odby┼é si─Ö wernisa┼╝ kolejnej wystawy z cyklu ÔÇ×Arty┼Ťci gminy prezentuj─ůÔÇŁ. Tym razem w czytelni biblioteki zaprezentowano prace pi─Öciu dziewcz─ůt, kt├│re bra┼éy udzia┼é w wakacyjnych warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury ÔÇô Michaliny Koz┼éowskiej, Dominiki Kujawy, Wiktorii Przygody, Jagody Ruci┼äskiej oraz Amelii Wo┼║niak.

´╗┐