Nav view search

plen

Inne wydarzenia

Kliknij, aby powi─Ökszy─ç21 listopada 2017 roku w Oddziale dla dzieci i m┼éodzie┼╝y odby┼éy si─Ö warsztaty przyrodnicze pt. ÔÇ×┼Üwiat widziany przez okno bibliotekiÔÇŁ. W zaj─Öciach uczestniczy┼éa klasa III D ze Szko┼éy Podstawowej nr 2 w Barcinie z wychowawczyni─ů Pani─ů Agat─ů Baczy┼äsk─ů.

Kliknij, aby powi─Ökszy─çPowiatowy konkurs gwary pa┼éuckiej ÔÇ×Ocali─ç od zapomnienia ÔÇô Gwara pa┼éuckaÔÇŁ na sta┼ée wpisa┼é si─Ö ju┼╝ do kalendarza wydarze┼ä organizowanych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin. Konkurs, kt├│rego g┼é├│wnym celem jest upowszechnienie w┼Ťr├│d dzieci i m┼éodzie┼╝y gwary pa┼éuckiej, mia┼é w tym roku swoj─ů dziewi─ůt─ů edycj─Ö. Odby┼é si─Ö w dniach 21-22 listopada w czytelni biblioteki. W dniu pierwszym w szranki stan─Öli uczniowie klas VII szk├│┼é podstawowych oraz gimnazjum, jak r├│wnie┼╝ osoby zakwalifikowane do kategorii Open. Drugiego dnia konkurowali ze sob─ů uczniowie szk├│┼é podstawowych, w dw├│ch kategoriach ÔÇô klasy I-III oraz klasy IV-VI.

Kliknij, aby powi─Ökszy─çW pi─ůtkowe popo┼éudnie 17 listopada w siedzibie mamlickiej ksi─ů┼╝nicy odby┼éy si─Ö warsztaty dla dzieci ÔÇ×Jesienne lampionyÔÇŁ. Zaj─Öcia plastyczne odby┼éy si─Ö w ramach cyklu spotka┼ä ÔÇ×Ma┼éy artysta ÔÇô b─ůd┼║ kreatywnyÔÇŁ, realizowanych wsp├│lnie przez Bibliotek─Ö Publiczn─ů filia Mamlicz oraz ┼Üwietlic─Ö MDK w Mamliczu. Za oknem by┼éo zimno i deszczowo, natomiast dla przeciwie┼ästwa w bibliotecznej filii gwarno i weso┼éo.

Kliknij, aby powi─Ökszy─ç20 listopada 2017 roku w Oddziale dla dzieci i m┼éodzie┼╝y barci┼äskiej biblioteki odby┼éy si─Ö kolejne warsztaty pt. ÔÇ×Czytam sobie w biblioteceÔÇŁ, w kt├│rych udzia┼é wzi─Ö┼éa klasa I A wraz z wychowawczyni─ů Pani─ů Renat─ů Dziurzy┼äsk─ů. Zaj─Öcia po┼Ťwi─Öcone by┼éy ─çwiczeniom przygotowuj─ůcym narz─ůd mowy do poprawnego i g┼éo┼Ťnego czytania. Warsztaty rozpocz─Ö┼éy si─Ö od spotkania z bibliotecznym Misiem, kt├│ry z ka┼╝dym dzieckiem indywidualnie si─Ö przywita┼é.

´╗┐