Nav view search

plen

Inne wydarzenia

Kliknij, aby powiększyć6 lutego 2018 r.w Dniu Bezpiecznego Internetu w Oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki w Barcinie, odbyły się zajęcia edukacyjne na temat zasad bezpieczeństwa młodych internautów i zasad korzystania z sieci. W tym roku całej akcji towarzyszy hasło „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści.

Kliknij, aby powiększyć26 stycznia 2018 r. piechcińską bibliotekę odwiedziły pięciolatki z miejscowego przedszkola, grupa pani Moniki Cierzniak. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pn. „Cierpliwości… wszystko minie. Radzenie sobie z tęsknotą”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.

Kliknij, aby powiększyćOboje są przyjaciółmi. Od wielu lat współpracują ze sobą także na scenie. Na co dzień koncertują jako soliści, ale bardzo chętnie podczas swoich recitali solowych występują wspólnie. Wykonują wiele duetów musicalowych, operetkowych i pop-operowych. Wydali nawet swoje solowe płyty, a w przygotowaniu jest także ich wspólny album. Są wykształconymi artystami w dziedzinie wokalistyki posiadającymi dyplomy wyższej uczelni muzycznej, oraz średniej szkoły muzycznej. Mowa tu o sopranistce Darii Wójcik i tenorze Remigiuszu Kuźmińskim.

Kliknij, aby powiększyć24 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się pierwsze spotkane w cyklu „Poprzez wieki” prowadzonego przez pracownicę biblioteki Olgę Gralak-Ćwikła. Celem cyklu jest przedstawienie życia codziennego w dawnych wiekach; pierwsze wydarzenie z serii było poświęcone życiu kobiet. Następne spotkania dotyczyć będą życia mężczyzn, dzieci, wsi, miasta itd.

Kliknij, aby powiększyćW piątkowe popołudnie 19 stycznia 2018 roku w siedzibie mamlickiej książnicy w ramach cyklu warsztatów „Mały artysta – bądź kreatywny” odbyły się zajęcia „Prezent dla babci i dziadka”. Spotkanie poprowadziła Joanna Rucińska z Świetlicy MDK w Mamliczu oraz bibliotekarz Edyta Dypolt z Biblioteki Publicznej filia Mamlicz.