Serdecznie zapraszamy

DEBIUT WOKALNY JULII BRONK

Kategoria: Inne wydarzenia Utworzono: piątek, 23 czerwiec 2017 Opublikowano: piątek, 23 czerwiec 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć21 czerwca rozpoczęło się astronomiczne lato, które w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin powitano śpiewem. Tego dnia w barcińskiej książnicy odbył się debiut wokalny Julii Bronk, uczennicy pobliskiego gimnazjum. Podczas spotkania Pani Dyrektor biblioteki Grażyna Szafraniak dokonała także podsumowania wydarzeń kulturalnych, które odbywały się w bibliotece od jesieni 2016 roku.

Julia Bronk pasjonuje się śpiewem od lat przedszkolnych. W czasie nauki w barcińskim gimnazjum szkoliła swoje umiejętności wokalne pod okiem Pani Agnieszki Korzempy; jej śpiew można było usłyszeć podczas wielu uroczystości szkolnych. Podczas występu w bibliotece młoda artystka zaprezentowała zebranym osiem piosenek z repertuaru min. Ani Wyszkoni, Ani Dąbrowskiej i zespołu Mikrokosmos. Każdą piosenkę gorąco oklaskiwała widownia, wśród której można było zauważyć wiele szkolnych koleżanek i kolegów Julii. Po ostatnim utworze artystkę obsypano gratulacjami, nie zabrakło tez kwiatów.

W trakcie koncertu podsumowano również działalność kulturalną biblioteki. Pani Dyrektor Grqażyna Szafraniak opowiedziała zebranym o spotkaniach, które odbywały się w bibliotece; kilka słów na temat wystaw lokalnych artystów powiedziała Pani Ewa Słowińska, która zajmowała się ich organizacją. Mówiono także o współpracy biblioteki z placówkami szkolnymi z terenu gminy Barcin, w szczególności zaś z Gimnazjum nr 1. Dyplomami i drobnymi upominkami nagrodzono tych uczniów gimnazjum, którzy najczęściej brali udział w spotkaniach bibliotecznych. Pani Dyrektor serdecznie zaprosiła też gimnazjalistów na spotkania, które odbywać się będą w przyszłym roku szkolnym.

Olga Gralak-Ćwikła

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

 

Odsłony: 622