ŚWIĄTECZNE ORIGAMI

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 18 grudzień 2017 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyć13 grudnia 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Artyści gminy prezentują”. Na wernisażu wystawy, na który przybyło kilkadziesiąt osób, zaprezentowano prace Pani Ewy Brewki. Były to opakowania świąteczne wykonane przy użyciu techniki origami.

Pani Brewka jest emerytowaną nauczycielką Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie. Jej praca wymagała poszukiwania coraz to nowych form i metod pracy z dziećmi; w 2000 roku Pani Ewa odkryła w ten sposób origami – japońską sztukę składania papieru. Udało się jej skutecznie wprowadzić origami do swej pracy zawodowej, technika ta stała się też jej pasją w życiu pozaszkolnym. Jak sama stwierdziła, origami pomogło jej w odkryciu własnych możliwości, dało sposobność kreatywnej pracy niosącej wiele satysfakcji. Składanie papieru stało się dla niej wspaniałą terapią, nauczyło cierpliwości, pobudziło wyobraźnię i chęć tworzenia. Ogromną radość dawał także artystce fakt, że swoją pasją mogła się dzielić z innymi. Pomimo przejścia na emeryturę, Pani Brewka wciąż organizuje i przeprowadza warsztaty origami dla dzieci i osób dorosłych, przekazując swoją wiedzę dalej. Również na wernisażu zaprosiła gości do wspólnej pracy – rozdała zebranym kawałki papieru, które pod jej czujnym okiem zostały złożone w pudełeczka.

Zaprezentowane na wystawie prace Pani Brewki wzbudziły zachwyt zebranych. Pudła i pudełka owinięte w kolorowe papiery i ozdobione misternie złożonymi origami dały gościom przedsmak świąt, tak niecierpliwie wyczekiwanych.

Zapraszamy do oglądania wystawy.

Olga Gralak-Ćwikła

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 814