Błyszczące ozdoby na choinkę

Kategoria: Inne wydarzenia Utworzono: piątek, 22 grudzień 2017 Opublikowano: piątek, 22 grudzień 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćDnia 15 grudnia odbyły się już ostatnie w 2017 roku warsztaty z cyklu „Mały artysta – bądź kreatywny”. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przeprowadzono zajęcia z tworzenia ozdób świątecznych do powieszenia na choince. Dzieci wspólnie z rodzicami przekonali się, że nawet z niczego można wyczarować piękne cudeńka. Wykorzystując rolki po papierze, klej i brokat powstały błyszczące śnieżynki. Każde świąteczne drzewko będzie pięknie się prezentować z własnoręcznie wykonaną ozdobą. Zajadając pierniczki i ubierając biblioteczną choinkę, każdemu tu obecnych udzielał się świąteczny nastrój.

Tym szczególnie, że każdy uczestnik spotkania opuszczał mamlicką książnicę z drobnym upominkiem. Oczywiście stali czytelnicy nie zawiedli i nie zapomnieli zrobić książkowych zapasów. Tak więc wybierali ciekawe egzemplarze, aby mieli co czytać w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Ma się rozumieć, że wypożyczający mogli liczyć na przyklejenie śniegowej kuli na bibliotecznego bałwana, jak i uczestnictwa w loterii fantowej.

Edyta Dypolt