KOLĘDY, PASTORAŁKI, PIOSENKI ŚWIĄTECZNE

Kategoria: Inne wydarzenia Utworzono: piątek, 22 grudzień 2017 Opublikowano: piątek, 22 grudzień 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćAtmosfera Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to czas, gdy w wielu polskich domach, ale także w wielu miejscach całego świata, grane są i śpiewane kolędy. Dla nas, oczywiście, najpiękniejsze wydają się te polskie, istniejące od wieków w naszej tradycji, ale nie mniej uroku mają kolędy z innych krajów. Mogły się o tym przekonać osoby, które 20 grudnia zebrały się w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, aby wysłuchać koncertu kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych w wykonaniu Darii Wójcik i Remigiusza Kuźminskiego.

Artyści wykonali kilkanaście utworów. W czytelni biblioteki zabrzmiały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, kolędy zagraniczne w polskim przekładzie czy popularne ostatnio popowe piosenki świąteczne. W czasie pierwszych kilku utworów publiczność słuchała w skupieniu, podziwiając piękne głosy artystów; gdy jednak rozległy się takty jednej z najpopularniejszych polskich kolęd „Lulajże Jezuniu” zebrani włączyli się do śpiewania. Kolejne pieśni śpiewane były już razem. Zgodny chór głosów sprawił, że zapanowała uroczysta i wzruszająca atmosfera – w oczach wielu widzów można było dostrzec łzy. Koncert podobał się tak bardzo, że artyści bisowali dwa razy. Na koniec nagrodzeni zostali burzą oklasków.

Po koncercie wielu gości podchodziło do śpiewaków i dziękowało za piękny wieczór.

Olga Gralak-Ćwikła