Serdecznie zapraszamy

GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE

Kategoria: Inne wydarzenia Utworzono: wtorek, 09 styczeń 2018 Opublikowano: wtorek, 09 styczeń 2018 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW poniedziałkowe popołudnie 8 stycznia 2018 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne już spotkanie Klubu Miłośników Gier Planszowych. Spotkania odbywają się już od kilku miesięcy dzięki inicjatywie Pana Marka Krukowskiego, którego pasją są planszówki – i który tą właśnie pasją postanowił podzielić się z innymi. Obecni na spotkaniu mieli możliwość pograć w jedną z bibliotecznych lub przyniesionych przez Pana Marka gier… i dobrze się bawić!

Kilka ostatnich lat było szczególnie łaskawych dla gier planszowych. Ta forma rozrywki staje się coraz bardziej popularna na całym świecie, także w Polsce. Nowoczesne tytuły gier to niejednokrotnie skomplikowane symulacje strategiczne czy ekonomiczne, które starają się jak najwierniej odtworzyć przedstawione realia. Nie brakuje też pozycji przygodowych, sportowych, familijnych, karcianych, towarzyskich. Tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań.

Gry planszowe to doskonała forma spędzania wolnego czasu zarówno w gronie znajomych, jak i z rodziną. Zamiast marnować czas przed telewizorem czy komputerem warto oderwać się od ekranu i spróbować czegoś nowego. Zwłaszcza, jeśli niesie to ze sobą walory edukacyjne – gry planszowe oprócz tego, że są rozrywką, umilającą nam czas wolny, dają znacznie więcej korzyści. Przede wszystkim to angażujący nas wysiłek intelektualny. Ponadto sposób na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności, takich jak obserwacja, strategiczne i logiczne myślenie, planowanie, rozwiązywanie problemów. Ponadto grając rozwijamy swoją wyobraźnię, uczymy się przegrywać, a także nawiązujemy relacje z innymi, socjalizujemy się.

Biblioteczne spotkania z grami planszowymi będą kontynuowane –w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Zapraszamy!

Olga Gralak-Ćwikła

  • 1
  • 2
  • 3

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 391