Dobre obyczaje znam i stosuję

Kategoria: Inne wydarzenia Utworzono: poniedziałek, 15 styczeń 2018 Opublikowano: poniedziałek, 15 styczeń 2018 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW Bibliotece Publicznej filia Mamlicz styczeń rozpoczął się zajęciami edukacyjnymi dla dzieci „Dobre obyczaje znam i stosuję”. Kultura osobista nic nie kosztuje, a sprawia, że dzień mija nam w miłej, sympatycznej atmosferze. Pamiętajmy o trzech magicznych słowach proszę, dziękuję i przepraszam. W mamlickiej książnicy poruszane były kwestie kultury słowa, bycia, ubioru i wyglądu, spożywania posiłków oraz kultury zdrowotnej i fizycznej.

Każdy bez problemu odpowiadał na wylosowane pytania dotyczące savoir - vivre, zdobywając przy tym cukierkowe punkty. Uczestnikom zajęć zagadnienia etykiety nie są obce, a jak jest jeśli mają stosować je w praktyce? Jak sami przyznali różnie z tym bywa, jednak bardzo się starają, aby było lepiej. Spotkanie zakończyło się zabawą „Pozdrowienia w innych krajach”. Dzieciom najbardziej spodobał się sposób witania stosowany w Indiach, Arabii oraz w Chinach.

Edyta Dypolt