„Artystyczne prezentacje”- wernisaż prac Jana Fritza

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: czwartek, 17 styczeń 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćDnia 16 stycznia 2019 roku w czytelni biblioteki w ramach cyklu „Artystyczne Prezentacje” odbył się wernisaż prac Jana Fritza, mieszkańca naszej gminy. Prace artysty wystawiane są już po raz kolejny w barcińskiej książnicy. Pan Jan wspominał udział w plenerach malarskich, spotkaniach z innymi artystami, opowiadał o pracy, która pomagała mu zrealizować marzenia.

Prezentował swoje prace także w Bydgoszczy, Janowcu Wielkopolskim, Kamieniu Krajeńskim, Łabiszynie, Pakości, Rogowie, Starym Ostrowie i Żninie. Obrazy artysty wspomagały liczne aukcje charytatywne oraz stanowiły darowiznę dla szkół i przedszkoli naszego regionu. W swojej twórczości podejmuje wiele różnych tematów, jednak jego ulubionym są krajobrazy. Prace wykonuje różnymi technikami: olej, akwarele, pastele. Przybyli goście z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawych opowieści dotyczących malarstwa i nie tylko.

Za swoją twórczość Pan Jan został wyróżniony medalem Jakuba Wojciechowskiego.

Wystawę można obejrzeć w godzinach otwarcia biblioteki do 15 lutego. Zapraszamy.

• DSC07834
  • DSC07835