Nav view search

Navigation

plen

Search

Podróże małe i duże nie tylko w literaturze

Kliknij, aby powiększyćW mikołajkowy wieczór - 6.12.2017, odbyło się spotkanie kończące projekt „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze” dofinansowany w ramach programu ”Partnerstwo dla książki” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego połączone z gościnnym występem Andrzeja Turzyńskiego pt. „Prawda o Fatimie i wielkich podróżnikach Portugalii”.

Kliknij, aby powiększyćW piątek 3 listopada 2017 r. w piechcińskiej książnicy odbył się kurs korzystania z różnych form książki, nowoczesnych aplikacji, obsługi tabletu, smartfona, komputera celem zwiększenia dostępu do nowych technologii. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kliknij, aby powiększyćŚwiat, wbrew pozorom, jest mały i dostępny dla wszystkich. Udowodnili to Sebastian Hennig i Mateusz Matuszewski opowiadając o swoich podróżach w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie 25 października 2017 r. Młodzi podróżnicy pokazali, jak bez dużych pieniędzy, bez znajomości nastu języków i bez wielkich przygotowań można zwiedzać świat.

Regulamin konkursu „Quiz Podróżniczy”

 1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Otwarte Umysły” i Towarzystwem Miłośników Miasta i Gminy Barcin.
 2. Quiz jest opublikowany na stronie internetowej Stowarzyszenia „Otwarte Umysły”, Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
 3. Konkurs trwać będzie od 6 listopada 2017 r. do 30 listopada 2017 r.
 4. Celem konkursu jest
  - promowanie twórczości rodzimych podróżników,
  - ugruntowanie wiedzy o tematyce podróżniczej,
  - rozbudzenie zainteresowań podróżniczych, turystycznych,
  - promocja literatury podróżniczej.
 1. Quiz internetowy składa się z 10 pytań tematycznie powiązanych z odbytymi w bibliotece spotkaniami z podróżnikami zorganizowanymi w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”, a dotyczącymi treści napisanych przez podróżników książek.
 2. Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnikiem konkursu mogą być osoby biorące udział w projekcie a także wszyscy Czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin.
 3. Quiz można rozwiązać w dowolnym dniu trwania Konkursu, a więc od 6 listopada 2017 r. do 30 listopada 2017 r.
 4. Udział w konkursie polega na rozwiązaniu „Quizu Podróżniczego” opublikowanego w Internecie na stronie Stowarzyszenia „Otwarte Umysły”, Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin - udzieleniu odpowiedzi na pytania w nim zawarte, podpisaniu się imieniem i nazwiskiem, podaniu adresu lub numeru telefonu kontaktowego, wydrukowaniu oraz dostarczeniu do biblioteki publicznej, przy ul. WP 4a do dnia 30 listopada br.
 5. Za każdą poprawną odpowiedź przyznaje się 1 punkt. Wygrywa dziesięć osób z najwyższą sumą punktów. W przypadku równej ilości punktów wygrywają odpowiedzi, które wpłynęły wcześniej.
 6. Wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia 2017 roku podczas spotkania podsumowującego projekt.
 7. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane o wydarzeniu drogą telefoniczną, listowną lub e-mailową.
 8. Dane osobowe Uczestnika Konkursu podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. , nr 101, poz. 926 z późn. zm. ) oraz są zbierane i przetwarzane tylko na potrzeby przeprowadzenia Konkursu tj. wyłonienia Zwycięzców, ogłoszenia wyników oraz nagrodzenia Laureatów. Uczestnikom przysługuje prawo do dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla potrzeb przeprowadzenia konkursu.
 9. Uczestnictwo w Konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
 10. W sprawach związanych z konkursem prosimy o kontakt z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego, tel: 52 383-21-66 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Regulamin: załącznik
Pytania: załącznik

 

 

Kliknij, aby powiększyćJak zrobić dobrą fotografię? Tego dowiedzieli się uczniowie VI klasy szkoły podstawowej Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie wraz z nauczycielem, panem Sławomirem Zelkiem, którzy 25 października 2017 r. przybyli do piechcińskiej książnicy na spotkanie z panem Andrzejem Łuczakiem, w ramach projektu pn. „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodatkowe informacje