Nav view search

plen

Podróże małe i duże nie tylko w literaturze

Regulamin konkursu „Quiz Podróżniczy”

1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Otwarte Umysły” i Towarzystwem Miłośników Miasta i Gminy Barcin.
  2. Quiz jest opublikowany na stronie internetowej Stowarzyszenia „Otwarte Umysły”, Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
  3. Konkurs trwać będzie od 6 listopada 2017 r. do 30 listopada 2017 r.
  4. Celem konkursu jest
    - promowanie twórczości rodzimych podróżników,
    - ugruntowanie wiedzy o tematyce podróżniczej,
    - rozbudzenie zainteresowań podróżniczych, turystycznych,
    - promocja literatury podróżniczej.
  1. Quiz internetowy składa się z 10 pytań tematycznie powiązanych z odbytymi w bibliotece spotkaniami z podróżnikami zorganizowanymi w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”, a dotyczącymi treści napisanych przez podróżników książek.
  2. Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnikiem konkursu mogą być osoby biorące udział w projekcie a także wszyscy Czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin.
  3. Quiz można rozwiązać w dowolnym dniu trwania Konkursu, a więc od 6 listopada 2017 r. do 30 listopada 2017 r.
  4. Udział w konkursie polega na rozwiązaniu „Quizu Podróżniczego” opublikowanego w Internecie na stronie Stowarzyszenia „Otwarte Umysły”, Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin - udzieleniu odpowiedzi na pytania w nim zawarte, podpisaniu się imieniem i nazwiskiem, podaniu adresu lub numeru telefonu kontaktowego, wydrukowaniu oraz dostarczeniu do biblioteki publicznej, przy ul. WP 4a do dnia 30 listopada br.
  5. Za każdą poprawną odpowiedź przyznaje się 1 punkt. Wygrywa dziesięć osób z najwyższą sumą punktów. W przypadku równej ilości punktów wygrywają odpowiedzi, które wpłynęły wcześniej.
  6. Wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia 2017 roku podczas spotkania podsumowującego projekt.
  7. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane o wydarzeniu drogą telefoniczną, listowną lub e-mailową.
  8. Dane osobowe Uczestnika Konkursu podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. , nr 101, poz. 926 z późn. zm. ) oraz są zbierane i przetwarzane tylko na potrzeby przeprowadzenia Konkursu tj. wyłonienia Zwycięzców, ogłoszenia wyników oraz nagrodzenia Laureatów. Uczestnikom przysługuje prawo do dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla potrzeb przeprowadzenia konkursu.
  9. Uczestnictwo w Konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
  10. W sprawach związanych z konkursem prosimy o kontakt z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego, tel: 52 383-21-66 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin: załącznik
Pytania: załącznik

Kliknij, aby powiększyćW środę 18 października 2017 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie z podróżnikiem, panem Krzysztofem Nowakowskim, któremu towarzyszyła żona, Daria Nowakowska, w ramach projektu pn. „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”. Na spotkanie przybyli uczniowie VI klasy szkoły podstawowej Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie wraz z polonistką, panią Arletą Jakubowską.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć4 października 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze” , którego realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Tym razem w książnicy zagościł Pan Roman Czejarek, pochodzący ze Szczecina dziennikarz radiowy (Program Pierwszy Polskiego Radia) oraz telewizyjny (TVP1, TVP2, TVN), również podróżnik, autor książek o podróżach po Polsce, o historii Pomorza Zachodniego oraz o mediach.

Kliknij, aby powiększyćPan Marek Pindral to postać, której czytelnikom biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin nie trzeba przedstawiać. Podróżnik, pisarz i dziennikarz gościł w naszej książnicy już kilkakrotnie, a spotkania z nim zawsze cieszą się dużą popularnością. Nie inaczej było 20 września 2017 roku, gdy Pan Pindral zawitał do biblioteki z opowieścią o swych podróżach do krajów dalekiej Azji – Laosu, Tajlandii i Kambodży. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.