Nav view search

plen

Podróże małe i duże nie tylko w literaturze

Kliknij, aby powiększyćW dniu 12 września 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”, będące następnym działaniem podjętym w ramach programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kliknij, aby powiększyćFotografia podróżnicza jest bardzo specyficznym gatunkiem fotografii: łączy w jedno zadania i techniki charakterystyczne dla fotografii portretowej, reporterskiej, pejzażowej, makrofotografii. Jej głównym celem jest, według definicji Amerykańskiego Towarzystwa Fotograficznego, zobrazować emocje związane z konkretnym czasem i miejscem oraz prezentować lądy, ich mieszkańców a także kulturę w jej naturalnym stanie bez ograniczeń geograficznych. Aby zrobić dobrą fotografię podróżniczą, nie trzeba być profesjonalistą i posługiwać się drogim sprzętem – czasem wystarczy smartfon czy aparat kompaktowy. A jak zrobić dobrą fotografię podróżniczą – tego mogli dowiedzieć się ci, którzy 6 września2017 roku pojawili się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin na spotkaniu z Panem Andrzejem Łuczakiem pt. „Fotograf w podróży”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kliknij, aby powiększyć 30 sierpnia 2017 roku gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie był Arkady Paweł Fiedler – wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Pan Paweł mieszka i pracuje w Puszczykowie. Jest pomysłodawcą i organizatorem projektu filmowo-podróżniczego – PoDrodze. Pasjonuje się fotografią i produkcją filmów przyrodniczych, a przede wszystkim kultywuje rodzinną tradycję odkrywania nieznanych miejsc. Z potrzeby serca oraz pasji podróżowania zapisanej w genach przemierzył świat fiatem 126p.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć23 sierpnia 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się drugie spotkanie z projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”, dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.