Serdecznie zapraszamy

Maluchem przez Afrykę

Kategoria: Podróże małe i duże nie tylko w literaturze Utworzono: wtorek, 05 wrzesień 2017 Opublikowano: wtorek, 05 wrzesień 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć 30 sierpnia 2017 roku gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie był Arkady Paweł Fiedler – wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Pan Paweł mieszka i pracuje w Puszczykowie. Jest pomysłodawcą i organizatorem projektu filmowo-podróżniczego – PoDrodze. Pasjonuje się fotografią i produkcją filmów przyrodniczych, a przede wszystkim kultywuje rodzinną tradycję odkrywania nieznanych miejsc. Z potrzeby serca oraz pasji podróżowania zapisanej w genach przemierzył świat fiatem 126p.

Arkady Paweł Fiedler mknął swoim maluchem wzdłuż Afryki Wschodniej z Egiptu poprzez Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Rwandę, Tanzanię, Zambię, Botswanę, Namibię do RPA. Odwiedził m.in. gościnnych Nubijczyków, widział codzienną udrękę w Etiopii, rzekę hipopotamów w parku Katavi, farmę gepardów w Otjitotongwe, obserwował obrzędy plemienia Hamer. Podróżnik Zieloną Bestią – gdyż tak nazywał swój samochód – budził sensację i zjednywał sobie Afrykańczyków. Swoją wyprawę opisał w książce „Maluchem przez Afrykę”, a podczas spotkania ciekawie o niej opowiadał, przy projekcji profesjonalnych zdjęć i filmików, barcińskiej publiczności. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”. Odbyło się dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Uczestniczyło w nim 60 osób. Kolejne spotkanie w ramach projektu 6 września br. o godz. 16.30. Będą to warsztaty fotograficzne pn. „Fotograf podróży” prowadzone przez Andrzeja Łuczaka. Serdecznie zapraszamy.

Renata Grabowska

Odsłony: 238