Nav view search

Navigation

plen

Search

Konkurs Czytelnik roku

W końcu znalazłam trochę czasu na przeczytanie kolejnej części Igrzysk śmierci Suzanne Collins, a mianowicie „W pierścieniu ognia”. Jednak zanim wzięłam się za czytanie, postanowiłam sprawdzić co sądzą o niej inni. Sprawdziłam parę recenzji w internecie i wszyscy byli zgodni co do tej książki. Bardzo mi się podobała, innymi słowami podołała pierwszej części. Ja jednak uważałam i nadal uważam, że kolejne tomy jakiejś serii zawsze są zupełnie inne od pierwszych części, które tak bardzo nam się podobały. W tym przypadku również tak uważałam i podobnie jak do „Igrzysk Śmierci”, podchodziłam z niechęcią.

Znowu mi się to przydarzyło! Wypożyczyłam książkę i okazało się, że jest to druga część serii Upadli. Mimo wszystko postanowiłam przeczytać „Udrękę”. Wcześniej nie miałam okazji czytać książek Lauren Kate, jednak czułam, że opowieść przez nią wymyślona będzie mi się podobała. Jak wcześniej wspomniałam, nie czytałam poprzedniej części, ale po przeczytaniu prologu już mniej więcej wiedziałam o co chodzi.

Podczas mojej ostatniej wizyty w bibliotece natrafiłam na książkę pt.: ,,Szafir”, której przedtem nie widziałam, ale przyciągnęła moją uwagę. Autorką jest Alicia J. Stark, która urodziła się w Polsce, w Łodzi. Od pierwszej chwili wiedziałam, że książka mi się spodoba, gdyż autorka w czasie pisania tej powieści była mniej więcej w moim wieku. Sądziłam, że Alicja będzie umiała dotrzec do nastolatków właśnie „Szafirem”, ponieważ ma bardzo zbliżony tok myślenia oraz widzenia różnych rzeczy do mojego lub innych czternastolatków i piętnastolatków. I się nie pomyliłam. Drugą moją myślą było, że to niemożliwe, aby tak młoda osoba napisała tak rozległą książkę.

„Wampiry w wielkim mieście” to druga część serii Kerrelyn Sparks „Jak poślubić wampira milionera”. Obowiązkowo musiałam ją przeczytać. Nie brakowało w niej akcji oraz humoru.

Ostatnio postanowiłam przeczytać serię autorstwa L. J. Smith. Większość kojarzy ją z „Pamiętnikami Wampirów” lecz jak się okazuje, napisała też inną niesamowitą serię pt. „Świat nocy”. W każdej części zawarte są trzy różne opowiadania. Łączy je to samo, a mianowicie „pokrewieństwo dusz”. Aby się dowiedzieć co to jest i na czym polega trzeba przeczytać książki. Można też się zacząć zastanawiać czy wszystkim uda się pokonać przeciwności losu.

Dodatkowe informacje