Serdecznie zapraszamy

Inne wydarzenia

W Bibliotece w Piechcinie wybrzmiały noworoczne dźwięki kolęd i pastorałek

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 25 styczeń 2018 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyćOboje są przyjaciółmi. Od wielu lat współpracują ze sobą także na scenie. Na co dzień koncertują jako soliści, ale bardzo chętnie podczas swoich recitali solowych występują wspólnie. Wykonują wiele duetów musicalowych, operetkowych i pop-operowych. Wydali nawet swoje solowe płyty, a w przygotowaniu jest także ich wspólny album. Są wykształconymi artystami w dziedzinie wokalistyki posiadającymi dyplomy wyższej uczelni muzycznej, oraz średniej szkoły muzycznej. Mowa tu o sopranistce Darii Wójcik i tenorze Remigiuszu Kuźmińskim.

Czytaj więcej: W Bibliotece w Piechcinie wybrzmiały noworoczne dźwięki kolęd i pastorałek

POPRZEZ WIEKI – DZIEŃ Z ŻYCIA KOBIETY

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 25 styczeń 2018 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyć24 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się pierwsze spotkane w cyklu „Poprzez wieki” prowadzonego przez pracownicę biblioteki Olgę Gralak-Ćwikła. Celem cyklu jest przedstawienie życia codziennego w dawnych wiekach; pierwsze wydarzenie z serii było poświęcone życiu kobiet. Następne spotkania dotyczyć będą życia mężczyzn, dzieci, wsi, miasta itd.

Czytaj więcej: POPRZEZ WIEKI – DZIEŃ Z ŻYCIA KOBIETY

Prezent dla babci i dziadka.

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 25 styczeń 2018 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyćW piątkowe popołudnie 19 stycznia 2018 roku w siedzibie mamlickiej książnicy w ramach cyklu warsztatów „Mały artysta – bądź kreatywny” odbyły się zajęcia „Prezent dla babci i dziadka”. Spotkanie poprowadziła Joanna Rucińska z Świetlicy MDK w Mamliczu oraz bibliotekarz Edyta Dypolt z Biblioteki Publicznej filia Mamlicz.

Czytaj więcej: Prezent dla babci i dziadka.

CZYTELNICY ROKU 2017 – KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 22 styczeń 2018 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin co roku wyłania spośród swoich użytkowników Czytelnika Roku oraz Młodego Czytelnika Roku biblioteki głównej oraz Filii nr 1 i Filii w Mamliczu. Aby otrzymać ten zaszczytny tytuł, należy nie tylko regularnie wypożyczać książki, lecz także aktywnie uczestniczyć w życiu biblioteki i promować czytelnictwo – słowem, być wzorem do naśladowania.

Czytaj więcej: CZYTELNICY ROKU 2017 – KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

MŁODZI ARTYŚCI GMINY BARCIN

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 22 styczeń 2018 Maciej Gawroński

Kliknij, aby powiększyć16 stycznia 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Artystyczne prezentacje”. Cykl ten, znany do tej pory pod nazwą „Artyści gminy prezentują” zmienia nieco format; od tego roku w ramach serii wystaw, poza twórczością lokalną, prezentowane będą prace artystów wywodzących się spoza gminy Barcin.

Czytaj więcej: MŁODZI ARTYŚCI GMINY BARCIN

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.