IMAGO Noworoczny Turniej Szachowy 2018

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: wtorek, 16 styczeń 2018 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćZwycięstwem Karola Jarocha (SSz Gminy Pawłowice) - mistrza krajowego zakończył się IMAGO Noworoczny Turniej Szachowy w Barcinie. Drugie i trzecie miejsce przypadło: p. Markowi Olszewskiemu (Chemik Bydgoszcz) i p. Piotrowi Szybowiczowi (UKS SZACHOWA DWÓJKA Szubin). W zawodach wzięło udział pięćdziesięciu sześciu zawodników. Uczestnicy rywalizowali w barcińskiej bibliotece znanej już ze swojej gościnności - podkreślając po raz kolejny rodzinną atmosferę i uprzejmość pracowników książnicy.

Turniej otworzyły wspólnie dyrektor barcińskiego Zespołu Szkół p. Marzena Wolska oraz p. dyrektor barcińskiej książnicy p. Grażyna Szafraniak, która również wraz z głównym sponsorem turnieju p. Tomaszem Tańskim - właścicielem formy IMAGO, wręczała nagrody zawodnikom. Turniejowi bacznie przyglądał się też Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego p. Jarosław Wiśniewski, który życzył zawodnikom pięknych partii, a organizatorom udanego turnieju.

W turnieju uczestniczyło kilkunastu młodych adeptów szachów z Barcina, dla których był to pierwszy turniej o takiej randze.

Wynik wśród dzieci do lat 8:
1. Domink Bauza (Baszta Żnin)
2. Grzegorz Tański (Barcin)
3. Leonard Andler (Barcin)

Wyniki wśród dzieci do lat 10:
1. Witold Safijan (Barcin)
2. Miłosz Kranz (Baszta Żnin)
3. Filip Wiland (Barcin)

Wyniki wśród dzieci do lat 14:
1. Oskar Śnaidecki (MTS Kwidzyn)
2. Gracjan Bromirski (Emdek Bydgoszcz)
3. Szymon Podlewski (Emdek Bydgoszcz)

Wyniki wśród uczestników bez kategorii szachowych:
1. Mikołaj Konieczny (NOK Nakło)
2. Jakub Wielgórka (Barcin)
3. Grzegorz Podlewski (Emdek Bydgoszcz)

Wyniki wśród kobiet:
1. Angelika Leśniak (Gambit Świecie)
2. Roksana Bromirska (Emdek Bydgoszcz)
3. Marcelina Brelińska (Baszta Żnin)

Najmłodszy zawodnik: Maurycy Kranz (Żnin) lat 6, najstarszy zawodnik Kazimierz Budnik (Bydgoszcz) 87 lat - obaj zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez barcińską książnicę.

Najlepszy zawodnik z Barcina – Jan Juniewicz

Sędzią głównym zawodów był. P. Hubert Łukomski, sekretariat prowadziła p. Halina Pietrzak.

Organizatorzy imprezy: Biblioteka Miasta i Gminy Barcin, Zespół Szkół w Barcinie, Imago - sponsor tytularny dziękują bardzo Baszcie Żnin za użyczenie sprzętu, a panu Tomaszowi Tańskiemu za ufundowanie nagród głównych.

Hubert Łukomski