Serdecznie zapraszamy

Wszystkie dzieci nasze są

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: niedziela, 21 styczeń 2018 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW piątek 19 stycznia 2018 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia pn. „Wszystkie dzieci nasze są”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I a szkoły podstawowej Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską.

W trakcie zajęć pierwszoklasiści wzięli udział w zabawie integracyjnej „Witamy się - rundka z piłeczką”, po czym rysowali w ustalonej kolejności różne elementy postaci Plampacza według słuchanego opisu. Oczywiście sympatycznemu stworkowi nadano imię.

Następnie uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat inności. Dzieci dowiedziały się, iż nie należy wyśmiewać i obmawiać ludzi z powodu innego koloru skóry, bądź innej narodowości. Nie wolno upokarzać oraz prześladować drugiego człowieka. W dalszej części spotkania uczestnicy wysłuchali opowiadania pt. „Odmieńcy”, po czym odpowiadali na pytania dotyczące fabuły opowieści. Również wzięli udział w zabawie „Ludzie do ludzi” polegającej na wykonywaniu poleceń osoby prowadzącej w trakcie słuchania fragmentu piosenki „Wszystkie dzieci nasze są” Majki Jeżowskiej.

Dorota Witkowska

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

  • 5
  • 6

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 857
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.