Serdecznie zapraszamy

MŁODZI ARTYŚCI GMINY BARCIN

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 22 styczeń 2018 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć16 stycznia 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Artystyczne prezentacje”. Cykl ten, znany do tej pory pod nazwą „Artyści gminy prezentują” zmienia nieco format; od tego roku w ramach serii wystaw, poza twórczością lokalną, prezentowane będą prace artystów wywodzących się spoza gminy Barcin.

Styczniowe spotkanie było okazją do pokazania prac dzieci i młodzieży skupionej w sekcji plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Barcinie pod kierownictwem Pani Agnieszki Tylinskiej-Sopolińskiej. Na wystawie pokazano prace 14 uczestników sekcji: Marceliny Boroch, Julii Kluczewskiej, Emilii Kolińskiej, Justyny Kruzel, Joanny Lisieckiej, Oliwii Maciny, Magdaleny Magdziarz, Kariny Motławskiej, Kingi Nowickiej, Jagody Pawlak , Oliwii Taraski, Małgorzaty Trawińskiej, Agaty Witkowskiej i Oliwii Wyziny. Od niedawna członkiem sekcji jest także Grzegorz Tański.

Sekcja działa prężnie od 2008 roku. Uczestnicy, pod czujnym okiem Pani Agnieszki, absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, malują, rysują, lepią w glinie. Nie tylko zajmują się tematami zaproponowanymi przez Panią Agnieszkę czy czerpią natchnienie z dzieł sztuki, lecz także inicjują własne pomysły które następnie realizują. Poprzez twórczość artystyczną rozwijają się, zyskują na pewności siebie, pokonują własne słabości. Są zgraną grupą, pracują inspirując się wzajemnie.

Prace prezentowane na wystawie to zarówno wyroby z gliny, jak i obrazy i rysunki wykonane przez uczestników sekcji; można ponadto obejrzeć kilka prac Pani Agnieszki, nawiązujących do jednego z jej zainteresowań - wczesnego średniowiecza.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Olga Gralak - Ćwikła

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

  • 5
  • 6

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 813
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.