Serdecznie zapraszamy

CZYTELNICY ROKU 2017 – KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 22 styczeń 2018 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin co roku wyłania spośród swoich użytkowników Czytelnika Roku oraz Młodego Czytelnika Roku biblioteki głównej oraz Filii nr 1 i Filii w Mamliczu. Aby otrzymać ten zaszczytny tytuł, należy nie tylko regularnie wypożyczać książki, lecz także aktywnie uczestniczyć w życiu biblioteki i promować czytelnictwo – słowem, być wzorem do naśladowania.

Rozstrzygniecie konkursu za rok 2017 miało miejsce 16 stycznia 2018 roku. Czytelnikiem Roku 2017 biblioteki głównej została Pani Renata Rybacka ze Złotowa, która przeczytała w zeszłym roku 337 książek, co jest liczbą imponującą. Pani Renata preferuje literaturę obcą, szczególnie wielotomowe obyczajowe sagi autorów skandynawskich i islandzkich; chętnie sięga także po literaturę popularnonaukową dotyczącą parapsychologii i zjawisk paranormalnych. Uczestniczy w wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę, jest aktywnym członkiem Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin.

Młodym Czytelnikiem Roku został Jakub Rochowiak, mieszkaniec Szczepanowa. W 2017 roku wypożyczył 176 pozycji. Lubi książki o Bobie Budowniczym i zwierzętach; rozwija umiejętność czytania przez wybieranie książek z dużymi literami.

W filii nr 1 tytuł Czytelnika Roku 2017 nadano Pani Grażynie Wilczyńskiej, która zamknęła swój czytelniczy rok liczbą 150 książek. Najczęściej wybiera powieści obyczajowe. O przeczytanych książkach potrafi mówić dużo i z zapałem – bardzo wczuwa się w losy bohaterów. Młodym Czytelnikiem Roku Filii nr 1 została natomiast Amelia Rydlewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1. Mimo młodego wieku jest czytelniczką bardzo dojrzałą, starannie wybierającą lekturę. W 2017 roku wypożyczyła 180 książek. Regularnie uczestniczy także w warsztatach plastycznych organizowanych w bibliotece.

W filii w Mamliczu Czytelnikiem Roku 2017 została Pani Małgorzata Kaczmarek, miłośniczka polskiej literatury obyczajowej. O przeczytanych przez siebie książkach opowiada znajomym, namawiając ich do zapisania się do biblioteki i sięgnięcia po wskazane pozycje. W 2017 roku przeczytała 125 książek. Młodym Czytelnikiem Roku została, drugi rok z rzędu, Sandra Plewka - uczennica klasy Szkoły Podstawowej w Mamliczu. Z biblioteki wychodzi z książkami o kucykach, księżniczkach oraz zwierzętach, szczególnie kotach - w roku 2017 wypożyczyła 243 pozycje . Ze względu na niepełnosprawność intelektualną Sandra nie czyta książek sama – robi to dla niej mama. Wspólne czytanie jest ich codziennym, ulubionym rytuałem. Oprócz wypożyczania książek dziewczynka chętnie uczestniczy w zajęciach wakacyjnych i wyjazdach integracyjnych organizowanych przez bibliotekę.

Nagrodzeni w konkursie otrzymali z rąk dyrektor biblioteki Pani Grażyny Szafraniak pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych lektur w 2018 roku!

Olga Gralak - Ćwikła

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

  • 5
  • 6

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 892
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.