Wieczór autorski z panem Krzysztofem Leśniewskim.

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 18 listopad 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć15. listopada w Mamliczu odbył się wieczór autorski z panem Krzysztofem Leśniewskim, autorem książek kulinarnych z tradycyjnymi i regionalnymi przepisami, zorganizowany przy współpracy Filii Bibliotecznej w Mamliczu oraz Świetlicy MDK w Mamliczu.

Podczas spotkania pan Krzysztof promował swój najnowszy zbiór pt.: „Tradycyjna spiżarnia”. Uczestnicy mieli okazję poznać receptury na wiele niezwykłych przetworów i dań (m.in. kiszonego arbuza!), usłyszeć historie związane z tymi przepisami oraz anegdotki kulinarne. Jako miłośnik kuchni regionalnej, a także nowości kulinarnych, pan Krzysztof wykazał się szeroką wiedzą w swojej dziedzinie. Uczestnicy spotkania mieli wiele pytań, na które uzyskali satysfakcjonujące odpowiedzi. Poznali też proces powstawania książki oraz tajemnice autorskich dań kucharza.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a smakowitym zwieńczeniem programu były przekąski, które pan Krzysztof przygotował według swoich przepisów: domowy paprykarz, lemoniada cytrynowa przygotowana tradycyjnym sposobem oraz wędzone klopsiki i pieczarki z serem.

Wieczór zakończył się podpisaniem książek, które uczestniczki zapragnęły mieć w swoich domowych biblioteczkach.

Agata PB

• 100_1933