Serdecznie zapraszamy

DZIOBAK WŚRÓD PTASIEJ GROMADY CZYLI „INNY” W KLASIE

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: wtorek, 26 listopad 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć20 listopada 2019 r. w piechcińskiej filii odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Dziobak wśród ptasiej gromady, czyli „inny” w klasie” w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”, w której uczestniczyli uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską.

W trakcie zajęć trzecioklasiści wzięli udział w zabawie integracyjnej „Powiedz coś miłego koleżance/koledze…”, po czym wysłuchali opowiadania o pewnym dziobaku, któremu dokuczały w szkole ptaszki tylko dlatego, że wyglądał inaczej niż pozostali uczniowie w klasie. Koleżanki i koledzy lekceważyli i bili go, a z czasem zaczęli mu niszczyć rzeczy.

Następnie dzieci wzięły udział w pogadance na temat tego, jak można pomóc komuś, komu inni dokuczają, co to jest dręczenie, gdzie szukać pomocy, żeby obronić siebie lub osobę krzywdzoną. Warto podkreślić, iż trzecioklasiści zrozumieli, że „inny” może być ciekawy, interesujący i wartościowy, pod warunkiem, że się go lepiej pozna.

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie otrzymali również zadanie do wykonania. Trzeba było narysować dziobaka, gdy był wyśmiewany przez klasę, i wtedy, gdy poczuł się zaakceptowany. To zadanie dzieci wykonają w domu, a gotowe prace przyniosą do biblioteki. Oczywiście będą one zdobiły Kącik Małego Czytelnika.

Dorota Witkowska

Galeria

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 217
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.