Kliknij, aby powiększyć7 czerwca br. zakończył się kurs komputerowy pn. „Senior potrafi". Skierowany był do osób 50+. Uczestniczyły w nim cztery osoby, które przez jedenaście kolejnych czwartków spotykały się w @-czytelni naszej biblioteki. Kursanci zapoznali się z programem do tworzenia i edytowania tekstu (Microsoft Word), po czym dzielnie korzystali z jego możliwości. Dowiedzieli się, że komputerowe redagowanie tekstu oznacza zabawę ze słowami, można powiększyć i podkreślić tekst, napisać go wielkimi literami, kursywą lub czcionką pogrubioną itd. Uczestnicy kursu poznali również zasady działania poczty elektronicznej, założyli konto e-mailowe i uczyli się wysyłać wiadomości.

Dowiedzieli się, że poczta internetowa potocznie zwana e-mailem jest najbardziej popularną usługą wśród użytkowników Internetu. Zastępuje pocztę tradycyjną, a jej największe zalety to szybkość i wygoda użytkowania. Znając adres e-mailowy wybranej osoby i mając dostęp do Internetu, można wysłać i otrzymać korespondencję w ciągu kilkunastu minut. Kursanci również zdobyli umiejętność korzystania z ważniejszych portali społecznościowych (Facebook), komunikatorów internetowych (Messenger, Skype), posługiwania się wyszukiwarką internetową. Ponadto korzystali z takich usług jak mapy, serwis udostępniający filmiki wideo (YouTube) oraz zapoznali się z obsługą nośników przenośnych (płyty CD/DVD, pendrive).

Nowo nabyte umiejętności przypadły do gustu naszym kursantom. Kurs przebiegał w przyjaznej atmosferze. Ogromnie cieszyło nas, kiedy z zajęć na zajęcia kursanci przychodzili z coraz większym uśmiechem na twarzy, zapewniając nas, że zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają w życiu codziennym. Kurs prowadzony był przez pracowników biblioteki Annę Popielarz-Olszak i Roberta Sagana.

{gallery}images/stories/_materialy_2018/inne_wydarzenia/wszystkie/11062018{/gallery}