Literaccy bohaterowie z piegami.

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: środa, 26 luty 2020 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćWedług kalendarza świąt nietypowych w dniu 1 marca obchodzimy „Dzień piegów”. Aby odpowiednio przygotować się do tego cudownego dnia, w bibliotecznej filii zostały przeprowadzone zajęcia „Literaccy bohaterowie z piegami”. Na dzień dobry bibliotekarka Edyta Dypolt powitała dzieci w przebraniu Pipi Langstrumpf.

Dzieci bez problemu rozpoznali tą pozytywnie zakręconą dziewczynkę. Zostały wszczęte poszukiwania kolejnych bajkowych postaci z piegami. Piegusami okazali się również: Pan Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza, Pysia z Domisiów, Tomek Sawyer, czy Ron Waesley z Harrego Pottera. Wszystkie te postacie łączą nie tylko piegi, ale także optymistyczne podejście do życia, poczucie humoru i pogoda ducha. Każdy z uczestników zajęć został także posiadaczem kolorowych piegów. Mieli możliwość wyboru jakiego koloru chcą mieć piegi.

Najbardziej popularne okazały się czerwone, zielone, niebieskie i czarne, jednak zdarzały się także różowe, fioletowe, jak i różowe. Po takiej poprawie urody odbyło się wspólne liczenie kolorowych znamion oraz wysłuchanie wiersza o piegach. Dzieci z namalowanymi na buźkach piegami zostały podzielone na grupy kolorów: żółty, zielony, czerwony i pomarańczowy. Każdy z wyznaczonych kolorów miał do pomalowania elementy wskazane według wzoru. Tak powstał duży plakat Pipi Langstrumpf. Powieszony na drzwiach wejściowych biblioteki wita czytelników. Przez najbliższe dni każdy, kto odwiedzi książnicę w Mamliczu i wypożyczy książkę, będzie mógł domalować piegi bibliotecznej Pipi.

Edyta Dypolt