Serdecznie zapraszamy

Nagroda dla Biblioteki na Starym Mieście

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: poniedziałek, 05 styczeń 2015 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćFundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego w ramach projektu „Dzieci i rodzice w bibliotece” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ogłosiła konkurs pt. ”Dzieci buszują w bibliotece”. Skierowany był do wszystkich bibliotek biorących udział w Programie Rozwoju Bibliotek, które prowadzą innowacyjne, rozwijające i pomysłowe działania dla najmłodszych dzieci, rodziców i opiekunów . Placówki mogły zaprezentować swoje działania w tym temacie.

Warunkiem udziału w konkursie było opisanie jednego spotkania w swojej bibliotece. Zgłoszono 79 prac. Wśród nich był opis spotkania z biblioteki ze Starego Miasta w Barcinie, które odbyło się 13 marca 2013roku pt. ”Wiosenne opowieści” realizowanego w ramach projektu Aktywnej Biblioteki pt. ”Rodzinne Czytanie – książka łączy pokolenia”.

Tematem przewodnim była wiosna. Uczestnicy ci duzi i ci mali nabywali umiejętności tworzenia opowieści przy pomocy jednego skojarzenia lub przedmiotu, ćwiczyli wyobraźnię, poszerzali horyzonty myślowe, uruchamiali fantazję, rozwijali kreatywność, pogłębiali łączące więzi opiekun-dziecko. Wybrałam te zajęcia do konkursu, aby pokazać na swoim przykładzie, że w filii przy jednoosobowej obsadzie, przy małym metrażu, w porze jesienno-zimowej można przeprowadzić ciekawe zajęcia dla małych dzieci i ich opiekunów. Jury w składzie; Dominik Kmita – pedagog, Urszula Zimoląg – specjalistka w zakresie literatury dla dzieci i Magdalena Korsak- pedagog doceniło ciekawe i kreatywne zajęcia zrealizowane przez naszą bibliotekę dla najmłodszych czytelników i ich opiekunów i przyznało nagrodę dla Filii nr1 zawierającą: książeczki edukacyjne, audiobooki, grę i puzzle o wartości ponad 200 złotych.

Nagroda ta wzbogaci księgozbiór biblioteki i zachęci do wspólnej zabawy. Zapraszam do wypożyczenia książeczek i audiobooków oraz do wspólnej gry pt.” Pędzące żółwie – wyścig do sałaty”. Jest to również nagroda dla czytelników, którzy współtworzą bibliotekę. Bardzo sobie cenię współpracę z mieszkańcami Starego Miasta i okolic.

Anna Zielińska

 

 

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG11.JPG12.jpg13.jpg

{jcomments on}

Odsłony: 1152
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.