Projekt „Ku Szczytom” to cykl wydarzeń w bibliotece miejskiej o tematyce górach i górskiej literaturze. W ramach tych spotkań, 30 maja o dalekiej północy, Grenlandii i Norwegii opowiedziała Ilona Wiśniewska, która od 12 lat mieszka w norweskiej Arktyce.

Plakat informujący o spotkaniu z Anną Kamińską

Anna Kamińska, spotkanie autorskie. Środa 22 czerwca godz. 16:00. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Pani Ilon asiedzi na beżowym fotelu i się uśmiecha

Daleka Północ. Miejsca, gdzie na przemian żyje się przez kilka miesięcy w mroku nocy polarnej i blasku polarnego dnia, gdzie zimno przenika na wskroś, a biel śniegu ma tysiąc odcieni. Gdzie mimo ekspansji zachodniego świata wciąż można spotkać rdzenne społeczności, kultywujące tradycje odziedziczone po przodkach. Grenlandia, Spitsbergen, Finnmark - najbardziej wysunięty na północ region Norwegii - tereny surowe, niegościnne i… fascynujące. 30 maja w barcińskiej bibliotece opowiedziała o nich Ilona Wiśniewska, reporterka i fotografka. Wydarzenie odbyło się w ramach zadania „Ku szczytom – o literaturze górskiej i nie tylko”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podróżnik i dziennikarz Michał Szulim był gościem spotkania w Bibliotece Publicznej w Barcinie 18 maja. Opowiedział o swojej podróży autostopem przez niesłychanie gościnną dla turystów Gruzję i o wizytówce tego kraju – górach Kaukazu.

Źródło: www.tvlbarcin.pl

W środę 10 maja, podróżnik Piotr Horzela opowiedział o swojej prawie półtorarocznej wyprawie na biegun południowy. Uczestnicy spotkania w bibliotece miejskiej, mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat Antarktyki, Polskiej Stacji Antarktycznej, lodowców i pingwinów.

Plakat informujący o spotkaniu z Iloną Wiśniewską

Ilona Wiśniewska spotkanie autorskie. Spotkanie z autorką książek o dalekiej północy — Grenlandii, Spitsbergenie, Północnej Norwegii. Poniedziałek, 30 maja godz 16:00. Dofinansowano ze środków Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Koordynatorka projektu wita zebranych widzów i przedstawia zaproszonego gościa.

Przepiękny Kaukaz, pyszne jedzenie i niesamowita gościnność mieszkańców – o takich między innymi urokach Gruzji opowiadał nam 18 maja Michał Szulim. Podróżnik zagościł w bibliotece w związku z zadaniem „Ku szczytom – o literaturze górskiej i nie tylko” dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat informujący o spotkaniu z Michałem Szulimem

Autostopem przez góry Gruzji. Podróżnik i dziennikarz Michał Szulim opowie o gościnnej Gruzji i wznoszcych się nad nią górach Kaukaz. Środa 18 maja godz 16:00. Dofinansowano ze środków Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.