Dzieci w oddziale dla dzieci

Zajęcia 13 lipca 2021 roku były przypomnieniem zabaw, które towarzyszyły mamom i tatom w ich młodości. Część gier dzieci znały z opowiadań rodzinnych.

Wstępem była pogadanka na temat gier podwórkowych. Okazało się, że dzieci znają ich sporo. Wśród wymienianych były: murarz, zbijak czy zabawa w chowanego. Pani Asia krótko opowiedziała dzieciom o różnych grach: z piłką, np. „dziesiątkach”, z chusteczką czy szalikiem, np. „ciuciubabka” oraz w kapsle. Pokazała także jak bawić się sznurkiem (neoliną) – parami i solo, z gumą, np. „dziesiątki” i „guma parzy” oraz używając kredy.

Zdjęcie sali na której odbywają się zajęcia, dzieci siedzą przy stolikach, pani Marzena Żurek czyta ksiażkę.

W czwartkowe przedpołudnie 8 lipca 2021 roku na warsztatach pt. „Smacznie i zdrowo” gościliśmy panią Marzenę Żurek, która z zawodu jest dietetyczką i całkiem niedawno wydała książkę dla dzieci pt. „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego”.

Trzy ksiażki ustawione na podpórkach.

We poniedziałkowe przedpołudnie, 5 lipca 2021 roku, w czytelni barcińskiej biblioteki odbyły się pierwsze wakacyjne warsztaty dla dzieci. Gościem książnicy była graficzka i ilustratorka Pani Asia Gwis.

logo frsi i tydzień z internetem

Gdzie w sieci można znaleźć obrazy Jana Matejki czy Leonarda da Vinci? Jak w dobie pandemii funkcjonują muzea? Czym jest domena publiczna i na jakich zasadach można korzystać z treści tam udostępnianych? Jak, nie ruszając się z własnej kanapy, wybrać się na wirtualny spacer po kopalni soli w Wieliczce? I co mają wspólnego dzieła renesansowych malarzy i… TikTok?

Tylko w dniu dzisiejszym prezentujemy film przygotowany przez Pana Poetę.

Zapraszamy do oglądania.

Grupowe zdjecie na którym widać dzieci i wykonane przez nie prace

Biblioteka na Starym Mieście i świetlica MDK Barcin Wieś przygotowały kolejne zajęcia edukacyjno-plastyczne z cyklu „Kreatywnie i wesoło z książką”. Warsztaty odbyły się 8 marca 2021 roku. Powoli przygotowujemy się do Świąt Wielkiej Nocy, dlatego tematem przewodnim były koszyczki.

Dziwczynka stojąca na kolorowym dywanie wybiera obrazki, pozostałe dzieci się jej przyglądają

Czekanie na swoją kolej to prosta, ale ważna zasada harmonijnego współżycia w grupie. Przekonały się o tym „Motylki”, podopieczni pani Moniki Mielcarek, biorące udział w zajęciach pn. „Przygody Fenka. Jestem cierpliwy”, które odbyły się 2 marca 2021 r. w piechcińskim przedszkolu, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie.

Grupowe zdjęcie uczestników lekcji bibliotecznej

17 lutego 2021 r. w piechcińskim przedszkolu, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie, odbyły się zajęcia pn. „Przygody Fenka. Miłość”, w których uczestniczyły „Smerfy” - grupa pani Estery Kolasy.