14 października 2021 r. w piechcińskiej świetlicy MDK w ramach współpracy z Filią Biblioteczną w Piechcinie odbyły się zajęcia pn. „Zwierzaki-stemplaki”.

Od prawie miesiąca w Oddziale dla dzieci i młodzieży trwają warsztaty tworzenia w przestrzeni.
Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia dzieci w świat tworzenia figur przestrzennych przy pomocy długopisów 3D. Pani Justyna Woźniak zapoznała uczestników zajęć z budową, zasadami działania oraz wszystkimi funkcjami z jakich możemy korzystać tworząc długopisem 3D.

W piątek, 1 października 2021 roku, po dłuższej przewie biblioteczny Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły przedszkolaki. Gościliśmy grupę 4-latków z Przedszkola nr 3 w Barcinie wraz z Panią Agnieszką Kijak.

Prace wykonane na zajęciach, na stole stoją słonie, żyrafy i krokodyl.

26 sierpnia 2021 r. piechcińska książnica oraz Świetlica Wiejska MDK w Piechcinie zorganizowały kolejne zajęcia dla dzieci. Podczas spotkania wycinaliśmy i składaliśmy z brystolu różne zwierzęta: słonie, żyrafy, tygrysy oraz krokodyle. Powstałe zwierzaki-składaki zdobią „Kącik Małego Czytelnika”.

Grupowe zdjęcie uczestników zajęć.

19 sierpnia podczas wakacyjnych zajęć zorganizowanych przez piechcińską filię oraz Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek.

Na podłodze leżą ponumerowane kartki papieru, ułożone w kształcie węża, dzieci biorące udział w zajęciach stoją w rzędzie na tych kartkach.

Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogate słownictwo, wspiera równowagę emocjonalną i ułatwia naukę w szkole. Dowiedziały się o tym dzieci 18 sierpnia 2021 r. podczas kolejnych zajęć zorganizowanych przez piechcińską filię w ramach współpracy ze Świetlicą Wiejską MDK w Piechcinie.

Dzieci stoją przy stołach na krórych położone są prace wykonane na zajęciach, wszystkie dzieci się uśmiechają

12 sierpnia 2021 r. odbyły się zajęcia dla dzieci zorganizowane przez piechcińską filię oraz Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie. Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania uświadomiono dzieciom, jak wyrażać niewypowiedziane, nienazwane problemy i emocje. W tym celu odbyła się pogadanka o emocjach i momentach, kiedy potrzebujemy bezpiecznego miejsca, schronienia. A takim miejscem z pewnością jest dom. Najmłodsi odpowiadali na pytania: Kiedy czujemy się dobrze i bezpiecznie? Co robimy, kiedy się wstydzimy albo boimy? W jaki sposób bez słów okazujemy emocje? Jak sobie z nimi radzić? Jak czują się ludzie, którzy nie mają domu? W jakich sytuacjach traci się dom?

Dzieci siedzą przy nakrytych folią stołach i malują farbami na kartkach papieru korzystając ze słomek.

5 sierpnia 2021 r. podczas kolejnych zajęć wakacyjnych zorganizowanych przez piechcińską filię oraz Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie dzieci malowały słomkami letni pejzaż. Powstały ciekawe prace, które zdobią biblioteczną wystawkę w Kąciku Małego Czytelnika.