Czwórka dzieci prezentuje swoje prace wykonane na zajęciach.

15 września 2020 r. piechcińska filia oraz świetlica MDK w Piechcinie zaprosiły dzieci na zajęcia plastyczne pt. „Tabliczki informacyjne”.

Dzieci siedzące przy stoliku wykonuje zadanie plastyczne, w okularach wydrukowanych na kartce papieru rysują swoje marzenia.

W ramach zajęć „Przedszkolak w bibliotece” w dniu 8 września br. Biblioteka Publiczna w Mamliczu zaprosiła dzieci z „zerówki” na wspólne świętowanie Dnia Marzyciela. Spotkanie rozpoczęto wspólnym wysłuchaniem sympatycznego wierszyka Juliana Tuwima „Dyzio Marzyciel”.

Dzieci podzielone na grupy siedzą na trawniku przed świetlicą i czekają na instrukcje prowadzących zajęcia

W dniu 28 sierpnia br. odbyły się ostatnie zajęcia wakacyjne dla dzieci organizowane wspólnie przez biblioteczną filię i Świetlicę MDK w Mamliczu.

Wykanane na zajęciach kartki, słoneczniki na niebieskim tle.

W Mamliczu ostatni tydzień wakacji został powitany Dniem ogrodnika

Ptaszki wykonane przez uczestników zajęć

Mamlickie zajęcia wakacyjne w miesiącu lipiec zakończyły się warsztatami kroju i szycia. W dniu 31 lipca br. Biblioteka Publiczna filia w Mamliczu wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu zorganizowała dla dzieci Dzień krawcowej.

Aktorzy z teatru Maska występują przed świetlicą wiejską w Mamliczu. Zaprosili do wspólnej gry małą dziewczynkę.

W dniu 29 lipca br. Biblioteka Publiczna filia w Mamliczu wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu zaprosiła dzieci na przedstawienie „Opowieści z teczki profesora książeczki”. Bajka promująca czytelnictwo i pracę bibliotek bardzo spodobała publiczności. Artystów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa za wspaniałą grę aktorską nagrodzono wielkimi brawami.

Aktorka wystawiająca teatrzyk przebrana w kolorowy strój oraz kolorową perukę rozpoczyna spotkanie, za aktorką znajduje się tło z namalowanym lasem i jeziorem.

29 lipca 2020 r. piechcińska biblioteka oraz świetlica MDK w Piechcinie zaprosiły dzieci do Parku 100-lecia na spektakl pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.

Chłopiec pozuje do zdjęcia w pióropuszu indiańskim

W Mamliczu kolejny tydzień lipca powitano zajęciami wakacyjnymi dla dzieci. W poniedziałek 27 lipca Biblioteka Publiczna filia Mamlicz wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu zorganizowała Dzień Indianina – „Indianie kontra kowboje”.