filia Piechcin

 • Zapraszamy na zajęcia w Piechcinie.

  Plakat informujący o zajęciach wakacyjnych w piechcinie

 • Argentyna i Urugwaj, czyli Buenos Aires, ogniste tango i… najbiedniejszy prezydent świata

  Zrzut ekranu z transmisji na żywo pokazujący plakat dotyczący spotkania

  26 maja 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie online z podróżnikiem, panem Michałem Szulimem, pt. „Argentyna i Urugwaj, czyli Buenos Aires, ogniste tango i… najbiedniejszy prezydent świata” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 • Zapraszamy na FB filii w Piechcinie w środę 26 maja.

  Plakat zapraszający naspotkanie online z Michałem Szulimem

 • MALUCHEM PRZEZ AFRYKĘ

  12 maja 2021 r. w piechcińskiej filii odbyło się kolejne spotkanie online z podróżnikiem, Panem Arkadym Pawłem Fiedlerem, pt. „Maluchem przez Afrykę” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 • MINISTERIALNY PROJEKT „O PODRÓŻACH BLISKICH I DALEKICH” ZAINAUGUROWANY

  Zrzut ekranu z transmisji live

  28 kwietnia 2021 r. w piechcińskiej książnicy spotkaniem online z podróżnikiem, Panem Tadeuszem Chudeckim, pt. „Historia jednej podróży. Azja” rozpoczęliśmy spotkania w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”. W realizację wydarzenia włączyło się również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora (Klub Seniora „Białe Zagłębie” w Piechcinie).

 • Zapraszamy do zapisów !

  Plakat informujący o szkoleniach w ramach projektu

 • O podróżach bliskich i dalekich - nowy projekt realizowany w filii w Piechcinie

  Plakat informujący o spotkaniach w ramach projektu O podróżach bliskich i dalekich

 • Przygody Fenka. Jestem cierpliwy

  Dziwczynka stojąca na kolorowym dywanie wybiera obrazki, pozostałe dzieci się jej przyglądają

  Czekanie na swoją kolej to prosta, ale ważna zasada harmonijnego współżycia w grupie. Przekonały się o tym „Motylki”, podopieczni pani Moniki Mielcarek, biorące udział w zajęciach pn. „Przygody Fenka. Jestem cierpliwy”, które odbyły się 2 marca 2021 r. w piechcińskim przedszkolu, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie.

 • Przygody Fenka. Miłość

  Grupowe zdjęcie uczestników lekcji bibliotecznej

  17 lutego 2021 r. w piechcińskim przedszkolu, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie, odbyły się zajęcia pn. „Przygody Fenka. Miłość”, w których uczestniczyły „Smerfy” - grupa pani Estery Kolasy.

 • JESIENNE KARTKI

  Dzieci siedzące na ławkach z założonymi maseczkami.

  29 września 2020 r. piechcińska filia wspólnie ze świetlicą MDK w Piechcinie zorganizowały dla dzieci zajęcia plastyczne pt. „Jesienne kartki”.

 • TABLICZKI INFORMACYJNE

  Czwórka dzieci prezentuje swoje prace wykonane na zajęciach.

  15 września 2020 r. piechcińska filia oraz świetlica MDK w Piechcinie zaprosiły dzieci na zajęcia plastyczne pt. „Tabliczki informacyjne”.

 • OPOWIEŚCI Z TECZKI PROFESORA KSIĄŻECZKI

  Aktorka wystawiająca teatrzyk przebrana w kolorowy strój oraz kolorową perukę rozpoczyna spotkanie, za aktorką znajduje się tło z namalowanym lasem i jeziorem.

  29 lipca 2020 r. piechcińska biblioteka oraz świetlica MDK w Piechcinie zaprosiły dzieci do Parku 100-lecia na spektakl pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.

 • GRAFICZNE KODOWANIE

  Dziewczynka ubrana w różową bluzkę siedzi przy stoliku i słucha poleceń prowadzących.

  Kodowanie na papierze to ciekawy pomysł na rozwijanie umiejętności orientowania się w terenie, czytania map, czy stosowania schematów w zadaniach logicznych. Plansza składająca się z małych kwadratów może mieć wiele zastosowań. Przekonały się o tym dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach 28 lipca 2020 r. zorganizowanych przez piechcińską książnicę i świetlicę MDK w Piechcinie.

 • PRZYGODA Z RYSOWANIEM

  Dziewczynka korzystając z instrukcji rozpoczyna rysowanie swojej pracy, w dalszym planie pozostałe dzieci również postępują tak samo.

  Nie potrzeba wcale specjalnych umiejętności, żeby narysować samolot, księżniczkę, wieloryba i wiele innych wspaniałych kształtów. Przekonały się o tym dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych pn. „Przygoda z rysowaniem” zorganizowanych 23 lipca 2020 r. przez piechcińską bibliotekę i świetlicę Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie.

 • KLOCKI MAJĄ MOC

  Dzieci siedzące pojedynczo przy stolikach budują konstrukcje z klocków.

  Klocki to doskonała zabawa. Najmłodsi rozwijają swoją wyobraźnię poprzez budowanie różnego rodzaju konstrukcji. Zabawa klockami uczy cierpliwości oraz kształtuje zdolności manualne. Wspiera również funkcje poznawcze, a także rozwija twórcze działanie i myślenie.

 • Wyprawy książkowe w krainy bajkowe. Kubuś Puchatek

  Grupowe zdjęcie uczestników zajęć

  16 lipca 2020 r. w świetlicy Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie, w ramach współpracy z piechcińską książnicą, odbyły się kolejne zajęcia plastyczne dla dzieci pn. „Wyprawy książkowe w krainy bajkowe. Kubuś Puchatek”.

 • PATYCZKI KREATYWNE

  Pani instruktor z Miejskiego Domu Kultury pomaga dziewczynce wykonać konstrukcję z kolorowych patyczków.

  Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania pn. „Patyczki kreatywne” w piechcińskiej świetlicy, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie, dzieci łączyły ze sobą za pomocą plastikowych łączników kolorowe słomki, tworząc niezwykle duże architektoniczne budowle, przy których można było wykazać się swoją kreatywnością.

 • Wakacyjny kolaż

  Dzieci pracują na zajeciach

  W czwartek 2 lipca 2020 r. piechcińska biblioteka wspólnie ze świetlicą Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie zorganizowały kolejne zajęcia wakacyjne.

 • W ŚWIECIE BAJEK I BAŚNI

  Dziewczynka wybiera obrazek.

  1 lipca 2020 r. w piechcińskiej filii rozpoczęły się zajęcia wakacyjne dla dzieci, które będą się odbywać we wtorki i czwartki w ramach współpracy ze Świetlicą Wiejską MDK w Piechcinie.

 • Czego się boimy?

  Uczestnicy zajęć zebrani w czytelni biblioteki w Piechcinie

  19 lutego 2020 r. piechcińską bibliotekę odwiedziły 5-latki z miejscowego przedszkola wraz z nauczycielami: panią Darią Filipiak, panią Justyną Figiel oraz panią Aleksandrą Nierychłą. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pn. „Czego się boimy?”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.