filia Piechcin

 • W POSZUKIWANIU INFORMACJI

  W nawiązaniu do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek można stwierdzić, że to właśnie biblioteka jest „Światem w jednym miejscu”. Zgodzili się z tym faktem uczniowie klasy VIII a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie, którzy 13 maja br. przybyli do naszej filii na lekcję biblioteczną pn. „W poszukiwaniu informacji” wraz z polonistką, panią Arletą Jakubowską.

 • SNUJ SIĘ, SNUJ BAJECZKO…

  Z okazji Tygodnia Bibliotek 12 maja 2022 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Reisch-Klose, autorką opowiadań dla dzieci, a także dziennikarką prasową i radiową. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Klaudią Budzewicz oraz nauczycielem wspomagającym, panią Magdaleną Kwaśniewską.

 • WZRUSZA NAS PIĘKNO PRZYRODY

  26 kwietnia br. piechcińską filię odwiedziły „Misie” z Przedszkola w Piechcinie wraz z wychowawcą - panią Moniką Cierzniak. Spotkanie pn. „Wzrusza nas piękno przyrody” odbyło się w ramach cyklu „Biblioterapia dla Małych i Dużych”.

 • RAZEM ŁATWIEJ I PRZYJEMNIEJ

  8 kwietnia piechcińską książnicę odwiedzili uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak oraz nauczycielem wspomagającym, panią Katarzyna Ściernicką. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Wspólny cel łączy”, w ramach cyklu „Biblioterapia dla Dużych i Małych”.

 • PRZEDSZKOLAKI WIEDZĄ JAK RADZIĆ SOBIE Z TĘSKNOTĄ

  22 marca piechcińską bibliotekę odwiedziły „Motylki” z Przedszkola w Piechcinie wraz z wychowawcą - panią Moniką Mielcarek oraz nauczycielem wspomagającym – panią Aleksandrą Nierychłą. Spotkanie pt. „Tęsknię, bo jesteś dla mnie ważny” odbyło się w ramach cyklu „Biblioterapia dla Małych i Dużych”.

 • Drugoklasiści szukają przyjaciół

  11 marca piechcińską filię odwiedzili uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Warto mieć przyjaciela”, w ramach cyklu „Biblioterapia dla Dużych i Małych”.

 • Zmienione godziny pracy w Piechcinie

  UWAGA

  DO ODWOŁANIA FILIA W PIECHCINIE PRACOWAĆ BĘDZIE W GODZINACH:
  PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK
  OD 8:00 DO 16:00
  CZWARTEK
  OD 10:00 DO 15:00
  ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

 • „SIEDMIU WSPANIAŁYCH. DRĘCZENIE I PRZEMOC W SZKOLE”

  10 lutego 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie w ramach współpracy z piechcińską Filią Biblioteczną odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Siedmiu wspaniałych. Dręczenie i przemoc w szkole”, w której uczestniczyli uczniowie klasy III wraz z wychowawcą, panią Klaudią Budzewicz oraz nauczycielem wspomagającym, panią Magdaleną Kwaśniewską. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na krzywdę, uświadomienie, że dręczenie jest przykre, poznanie sposobów radzenia sobie z dręczycielami, a także kształtowanie empatii. Były to zajęcia w ramach cyklu „Biblioterapia dla Małych i Dużych”.

 • PADA ŚNIEG, PADA ŚNIEG… PEJZAŻ ZIMOWY

  18 stycznia 2022 r. piechcińska filia i świetlica wiejska Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie połączyły siły, organizując dla najmłodszych zajęcia plastyczne, w czasie ferii.

 • Opowiadania pod choinkę

  8 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie w ramach współpracy z piechcińską Filią Biblioteczną odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Opowiadania pod choinkę”, w której uczestniczyli uczniowie klasy I wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak.

 • Jestem cierpliwy.

  Czekanie na swoją kolej to prosta, ale ważna zasada harmonijnego współżycia w grupie. Przekonały się o tym „Smerfy”, podopieczni pani Estery Kolasy, biorące udział w zajęciach pn. „Jestem cierpliwy”, które odbyły się 25 listopada 2021 r. w piechcińskiej filii.

 • QUIZ PODRÓŻNICZY

  24 listopada 2021 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się rozstrzygnięcie QUIZU PODRÓŻNICZEGO oraz powołanie KLUBU PODRÓŻNIKA w ramach projektu „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas spotkania wręczono nagrody zwycięzcom konkursu.

 • Warto się dzielić!

  9 listopada 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia pn. „Warto się dzielić”, w których uczestniczyły „Misie” - grupa pani Moniki Cierzniak.

 • Izrael i Jordania, czyli biblijne miejsca, zwyczaje Żydów u Arabów i cudowna Petra

  3 listopada 2021 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się ostatnie już spotkanie z podróżnikiem, panem Michałem Szulimem, pt. „Izrael i Jordania, czyli biblijne miejsca, zwyczaje Żydów u Arabów i cudowna Petra” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 • Regulamin konkursu „Quiz podróżniczy”

  1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin – Filia Piechcin.
  2. Quiz jest opublikowany na stronie internetowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin w ramach projektu „O podróżach bliskich i dalekich”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
  3. Konkurs trwać będzie od 30 października 2021 r. do 19 listopada 2021 r.
  4. Celem konkursu jest
  • promowanie twórczości rodzimych podróżników,
  • ugruntowanie wiedzy o tematyce podróżniczej,
  • rozbudzenie zainteresowań podróżniczych, turystycznych,
  • promocja literatury podróżniczej.
  1. Quiz internetowy składa się z 10 pytań tematycznie powiązanych z odbytymi w bibliotece spotkaniami z podróżnikami zorganizowanymi w ramach projektu „O podróżach małych i dużych”, a dotyczącymi treści napisanych przez podróżników książek.
  2. Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnikami konkursu mogą być osoby biorące udział w projekcie, a także wszyscy Czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin.
  3. Quiz można rozwiązać w dowolnym dniu trwania konkursu, a więc od 30 października 2021 r. do 19 listopada 2021 r.
  4. Udział w konkursie polega na rozwiązaniu „Quizu podróżniczego” opublikowanego w Internecie na stronie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin  - udzieleniu odpowiedzi na pytania w nim zawarte, podpisaniu się imieniem i nazwiskiem, podaniu adresu lub numeru telefonu kontaktowego, wydrukowaniu oraz dostarczeniu do Filii Bibliotecznej, przy ul. 11 Listopada 1c w Piechcinie do dnia 19 listopada br.
  5. Za każdą poprawną odpowiedź przyznaje się 1 punkt. Wygrywa pięć osób z najwyższą sumą punktów. W przypadku równej ilości punktów wygrywają odpowiedzi, które wpłynęły wcześniej.
  6. Wręczenie nagród odbędzie się 24 listopada 2021 roku podczas spotkania podsumowującego projekt.
  7. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane o wydarzeniu drogą telefoniczną, listowną lub e-mailową.
  8. W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informuje, iż administratorem danych Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych przez organizatora w związku z konkursem jest: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego – Filia w Piechcinie.
  9. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
  10. W sprawach związanych z konkursem prosimy o kontakt z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego – Filia w Piechcinie, tel.: 792 852 525 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

   

  PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU

  W RAMACH PROGRAMU PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI

   

   

  Logo Ogólnopolskie Stowarzyszenie SenioraLogo biblioteki barcinLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo projektoweNarodowy program rozwolu czytelnictwa - logo

 • Zapraszamy na spotkanie z Michałem Szulimem

  Plakat dotyczący spotkania z Michałem Szulimem

 • Potrafię się dzielić

  26 października 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia pn. „Przygody Fenka. Potrafię się dzielić”, w których uczestniczyły „Motylki” - grupa pani Moniki Mielcarek.

 • Tanzania. Złoto, ochra i życie przez duże „Ż”

  20 października 2021 r. w piechcińskiej filii odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Naszym gościem był ponownie Pan Leszek Szczasny, który tym razem opowiadał o Tanzanii.

 • Zapraszamy na spotkanie z Leszkiem Szczasnym

  Plakat dotyczący spotkania z Leszkiem Szczasnym

 • „Zwierzaki-stemplaki”.

  14 października 2021 r. w piechcińskiej świetlicy MDK w ramach współpracy z Filią Biblioteczną w Piechcinie odbyły się zajęcia pn. „Zwierzaki-stemplaki”.