Drukuj
Kategoria: Wystawy
Pani Grażyna Błaszkiewicz opowiada o wykonanych zdjęciach

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby spędzić miło czas i zobaczyć ciekawe miejsca – udowodniła to Pani Grażyna Błaszkiewicz, dyrektorka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Juliana Gerpe w Łabiszynie. na wernisażu wystawy swoich zdjęć, który odbył się 23 czerwca w barcińskiej bibliotece.

Na wystawie zaprezentowane zostały fotografie, które Pani Błaszkiewicz wykonała podczas rowerowych wypraw ze swoim mężem Andrzejem. Jak sama powiedziała podczas wernisażu, wszystko zaczęło się w 2020 roku, kiedy to z powodu obostrzeń spowodowanych przez epidemię małżonkowie postanowili nie wyjeżdżać na wczasy; chcieli jednak znaleźć dla siebie sposób na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Zdecydowali się wsiąść na rowery i pojeździć po okolicy; okazało się to być świetnym pomysłem. Oboje zauważyli, że podczas przejażdżek relaksują się, dobrze się bawią i mają możliwość zobaczenia interesujących miejsc.

Na początku przemieszczali się głównie w okolicy Łabiszyna, gdzie mieszkają, jednak po jakimś czasie zaczęli przemierzać wybrane trasy na terenie powiatu żnińskiego i województwa kujawsko-pomorskiego; łącznie od maja do września 2020 roku przejechali ponad 2,5 tys. kilometrów! Zawitali min. do Bydgoszczy, Żnina, Fojutowa, Brodnicy, Gogolina; zajrzeli także w Bory Tucholskie. Przejechali przez Paryż, Rzym i Wenecję – jak widać, naprawdę nie trzeba jechać daleko, by znaleźć się w tych miejscowościach . Ich wybór trasy zazwyczaj był spontaniczny; jeśli decydowali się na szlak położony z dala od ich miejsca zamieszkania, podjeżdżali tam samochodem z rowerami przewożonymi na specjalnym bagażniku.

Zdjęcia powstałe podczas wojaży Pani Grażyny i Pana Andrzeja są wspaniałym świadectwem tego, jak piękny jest nasz region, jak wiele tajemnic skrywa, jak fascynujące miejsca można w nim zobaczyć. Są Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy.

Galeria zdjęć