OPAKOWANIA ŚWIĄTECZNE WYKONANE TECHNIKĄ ORIGAMI

Kategoria: Wystawy Piechcin Opublikowano: czwartek, 22 listopad 2018 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć19 listopada 2018 r. w piechcińskiej książnicy odbył się wernisaż wystawy pt. „Opakowania świąteczne wykonane techniką origami” autorstwa Pani Ewy Brewki, mieszkanki Barcina, emerytowanej nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie.

W trakcie spotkania Pani Ewa wyjaśniła, kiedy zaczęła się jej przygoda z origami, japońską sztuką składania papieru. Papieroplastyka z pewnością pobudziła wyobraźnię i chęć tworzenia. Stała się nie tylko nową formą pracy z dziećmi w szkole, ale także pasją w wolnym czasie. Warto podkreślić, iż swoją wiedzę i umiejętności Pani Brewka przekazuje innym podczas warsztatów origami dla dzieci oraz osób dorosłych. A podczas otwarcia wystawy zaprezentowała ozdobne pudełka wykonane właśnie tą techniką. Ponadto pokazała, jak z dwóch kartek papieru zrobić dekoracyjne opakowanie, które można komuś podarować w prezencie. Oczywiście przybyłym na spotkanie paniom udało się takie właśnie ozdobne pudełko wykonać.

Warto podkreślić, iż Pani Ewa pasjonuje się również wikliną papierową, z której razem z członkiniami klubu „Artystyczne Pasje Czytelniczek” działającego przy Filii nr 1 w Barcinie wyplatają efektowne ozdoby oraz praktyczne przedmioty.

Ciekawe spotkanie, wspaniała atmosfera. Dziękujemy. Wystawa potrwa do siódmego grudnia. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia w czytelni piechcińskiej biblioteki.

Dorota Witkowska