Malarstwo Doroty Skrobackiej

Kategoria: Wystawy Piechcin Opublikowano: środa, 23 lipiec 2014 Marek Przybysz Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćWe wtorek 10 czerwca 2014 r. w piechcińskiej bibliotece odbył się wernisaż malarstwa autorstwa Doroty Skrobackiej, mieszkanki Sadłogoszczy, która skończyła liceum o profilu artystycznym, a obecnie studiuje filologię angielską. Na uwagę zasługuje fakt, iż młoda artystka wielokrotnie brała udział w warsztatach artystycznych, w Bydgoszczy, a także Pakości.

Pani Dorota podczas spotkania opowiedziała o swojej pasji malarskiej, którą zaraziła ją przyjaciółka rodziny, pani Anna Janowiak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Prezentowane obrazy olejne przedstawiają pejzaże, zabytki, portrety, abstrakcję, a także motywy roślinne.

Na wernisaż przybyło sporo gości, którzy nie kryli wzruszenia. Były gratulacje. W spotkaniu uczestniczyło 49 osób.

Dorota Witkowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg